Sivas’ın Gürün İlçesi yakınlarında arıza yapan Muş Yolu Seyahat`e ait bir yolcu otobüsünün 52 yolcusu, otobüs şoförü tarafından bir tesise bırakıldıktan sonra 17 saat bekletildiklerini iddia ettiler. Edinilen bilgiye göre, önceki gün Bursa’dan 13.30 da hareket eden Muş Yolu Seyahat’e ait yolcu otobüsü Sivas’a bağlı Gürün İlçesi’ni geçtikten sonra arıza yaptı. Yolcuları bir dinlenme tesisine bırakan otobüs sürücüsü, mazot pompasının havasını alıp geleceğini söyleyerek yolcuların valizleriyle birlikte tesislerden ayrıldı. 

Otobüsün ayrılmasından sonra 17 saat boyunca tesislerde bekleyen yolcular, valizleri otobüste olduğu için tesislerden ayrılamadılar. İçlerinde akrabalarının cenazelerine yetişmeye çalışan ve askerden izne dönen yolcuların da bulunduğu 52 yolcu, firma yetkililerini aramalarına rağmen yine bir sonuç alamadıklarını belirttiler. 

Yüzlerine zaman zaman telefon da kapatıldığını belirten otobüs yolcuları, firmanın kendilerine yemek ve ikamet imkanı da sağlamadığını söylediler. Bazı yolcuların paraları olmadığı için yemek daha yiyemediğini belirten vatandaşlar, mağduriyetlerinin giderilmesi için kaymakamlığa yapılan şikayetin de dikkate alınmadığını belirttiler. 

Otobüs yolcularının 17 saat süren mağduriyetleri, firma tarafından gönderilen minibüsler ile son buldu. Yolcular, minibüsle yola çıkarak tesislerden ayrıldı. Haber: Kadir Tunç NULL