Muş’ta 1989-1990 yılları arasında Garnizon Komutanlığı görevini yapan ve halen 7. Kolordu Komutanlığı görevini sürdüren Korgenaral Cahit Sarsılmaz, engelli olmasına rağmen eğitimini başarı ile sürdüren 100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu öğrencilerinden Ahmet Yıldırım’a çeşitli hediyeler gönderdi.

Geçen hafta içerisinde ‘Başarı Engel Tanımıyor’ başlıklı haber ile basında yer alan Ahmet Yıldırım’ın haberini okuyan Korgenaral Cahit Sarsılmaz, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Şinasi Çaşkurlu’ya gönderdiği hediye paketlerinin bedensel engelli Ahmet Yıldırım’a ulaştırılmasını söyledi. Muş’ta görev yaptığı süre içerisinde halkla iyi ilişkiler kuran ve halkın gönlüne taht kuran Korgenaral Cahit Sarsılmaz, bedensel engelli Ahmet Yıldırım’a kırtasiye, giyim ve tablolardan oluşan hediyeler gönderdi. Hediyelerle birlikte Ahmet’e hitaben yazılmış bir mektupta gönderen Korgeneral Sarsılmaz, mektubunda “Muş eski garnizon ve güvenlik komutanı olarak başarılarını yakınen takip etmekteyim. Bu yılda hem sınıf hem de okul birincisi olduğunu gazeteden okuyunca çok mutlu oldum ve seninle bir kez daha gurur duydum. Başarılarının bundan sonrada devamını diler yanaklarından öperim” cümlelerine yer verdi.

 Bedensel Engelli Ahmet Yıldırım ve babası Hakim Yıldırım’ı makamında kabul ederek Korgenaral Cahit Sarsılmaz tarafından gönderilen hediyeleri teslim eden İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Şinasi Çaşkurlu’da Ahmet’i azim ve başarısından ötürü tebrik etti. Her insanın vermiş olduğu bazı değerlerin olduğunu ve bu değerlerinde en iyi şekilde korunması gerektiğini vurgulayan Albay Çaşkurlu, “Ahmet gibi vatandaşlarımızın yüreğinde vatan sevgisi, bayrak sevgisi var. Atalarımıza karşı saygıları var. Bu vatanın kıymetini bilelim. Bunlar bizim için önemli değerlerdir. Bunlara sahip çıkmak, korumak bizim en ulvi görevlerimizin başında gelir” dedi.

 NULL