Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, yaz mevsimi sebebiyle içme suyu kaynaklarının azalmasına rağmen içme suyunu tarla, inşaat ve çevre sulama işlerinde kullanan vatandaşlara karşı çalışmalarının sürdürüldüğünü belirterek, zabıta ekiplerinin yaptığı operasyonlar çerçevesinde yaklaşık 3 bin metre hortum toplandığını söyledi.

Muş Belediyesi ekipleri içme suyunu amaç dışında kullanan vatandaşların hortumlarına el koyuyor. Şehirde içme suyu sıkıntısı yaşanmaması için içme suyunu amacı dışında kullanan vatandaşlara engel olmak için sürdürülen çalışmalar neticesinde yaklaşık olarak 3 bin metre hortuma el konulduğu belirtildi. Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, içme suyunun amacı dışında kullanılmasını engellemek için çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Dede, “Yaz mevsiminde içme suyu kaynaklarının azalmasına rağmen su tüketiminin arttığı görülmektedir. Bu sebeple içme suyu sıkıntısı yaşanabiliyor. Bu sebeple belediye olarak içme suyunun amaç dışında kullanılmasını engellemek için çalışma başlattık. Zabıta ekiplerimiz bu yönde çalışmalarının aralıksız sürdürüyorlar” dedi.

İçme suyunun genellikle tarla ve işyerlerinin önünün sulanması başta olmak üzere inşaatlarda kullanıldığını kaydeden Dede, “Ekiplerimiz bu yönde sokak aralarında sürekli gezip bu içme suyunu bu tür işlerde kullanan vatandaşları uyarıyorlar. Vatandaşların uymaması halinde ekiplerimiz bu vatandaşlarımıza cezai işlem uygulayıp sulama için kullandıkları hortumlarını topluyorlar. Bu uygulamayı yapmak zorundayız aksi halde şehirde ciddi anlamda içme suyu sıkıntısı yaşanabilir” şeklinde konuştu.
 Topkan Haber Ajansı