Muş Belediyesi tarafından satışa çıkarılan Devlet Hastanesi yanındaki arazi dün gerçekleştirilen üçüncü ihalede de satılamadı. Daha önce ihaleye katılan firmaların fiyatı yüksek olduğu gerekçesi ile çekildiği arsa atışı ihalesinde dün iştirakçi taksitlendirme isteyince satış gerçekleştirilemedi.

Daha önce de çeşitli nedenlerden dolayı satışı gerçekleşmeyen arsa satış ihalesi dün Belediye Toplantı Salonunda yapıldı. İhale komisyonu Belediye Meclis Üyelerinden Ömer Faruk Toplu, Macit Barik ve Ethem Coşkunlar’ın yanı sıra belediyeden de 3 memurun oluşturduğu gözlendi. Arsa satış ihalesi için iki iştirakçinin şartname aldığı kaydedilirken bir iştirakçinin ihaleye girdiği görüldü. Ömer Faruk Dede adlı iştirakçinin arsa satışında taksitlendirme talebinde bulunması üzerine arsanın satışı komisyon tarafından iptal edildi.

Belediyenin Devlet Hastanesi ile DAP otel arasında bulunan bin 251 metrekarelik arazisinin satışı için yapılan üçüncü ihaleden de sonuç alınamadı. 450 bin 360 YTL artı KDV fiyatı ile ihaleye çıkarılan ve üçüncü defa satılamayan arazinin iyi bir şekilde değerlendirilebileceğini söyleyen Belediye Başkanı Necmettin Dede, “Arazimizi üçüncü defa yapılan ihalede de satışını yapamadık. İhaleye katılan iştirakçi taksitlendirme talebinde bulundu. İhale şartnamesinde böyle bir maddenin yer almadığı açıktır. Haliyle komisyonun bu talebe olumlu yanıt vermesi de mümkün değil. Arazinin satışı için bir kez daha ihaleye çıkaracağız. Arazinin satılmaması halinde bu araziyi biz belediye olarak değerlendireceğiz. Birinci katını dükkan ve ikinci katlarını düğün ve evlendirme salonu olarak inşaa edip büro şeklinde yaparak değerlendirmeyi planlıyoruz. Bu arazi gerçekten Muş’un en güzel yerlerinden biri. Çok iyi bir şekilde değerlendirilebilir” şeklinde konuştu. Topkan Haber Ajansı