Sokakta kalan vatandaşa yardım elini uzatan Belediye Başkanı Necmettin Dede, Argun ailesine desteğini sürdürüyor. Valilik desteği ile kiralanan evlerine yerleşen Argun Ailesini, eşi Yıldız Dede ile birlikte ziyaret eden Başkan Dede, ailenin soba ihtiyacını ve diğer ihtiyaçlarına da çare oldu.

Malazgirt’ten 30 yıl önce Manisa’ya yerleşen ve ailesi tarafından dışlanan Argun ailesi, baba topraklarında yeniden hayata başlıyor. Manisa Turgutlu’da yaşamlarını sürdürürken başlarına birçok felaket gelmesi nedeniyle, baba memleketine dönmeye karar veren aile, paraları bitince sokak ortasında kalmıştı. Aileye Vali İbrahim Özçimen ve Belediye Başkanı Necmettin Dede el uzatarak, üç çocuklu Argun ailesini sokaktan kurtarmışlardı. Valilik desteği ile kiralanan eve dün Argun ailesinin yerleşme telaşı vardı.

HAYIRSEVERLER VE KIZILAY İŞ BAŞINDA

Ailenin durumunu gazetemiz aracılığı öğrenen birçok hayırsever, destek vermek için aileye ulaşmaya çalıştı. Hayırseverlerin yanı sıra Kızılay Derneği de üç çocuğu ile sokakta kalan aileyi unutmadı. Kızılay Başkanı Cengiz Koç, “Kızılay olarak desteğimizi veriyoruz. Bu aileye gıda yardımı da yapacağız. Fakat tek isteğimiz aile reisimizin iş bulup çalışmasıdır. Biz balık yemeği değil, balık tutmayı öğretmenin peşindeyiz. Bunun yanında geçtiğimiz günlerde yine sokakta kalan bir aileyi de kurtardık. Aileyi sokaktan alıp, hizmet binamızın alt katında sığınağa yerleştirdik. Böyle birçok ailemiz yardıma muhtaç durumda, elimizden geldiği kadar ailelere yetişmeye çalışıyoruz” dedi. Cengiz Koç çocukların ayaklarına yeni ayakkabılarını kendi eliyle giydirdi. Koç, daha sonra görevlendirdiği bir Kızılay aracı ile ailenin eşyalarının evlerine kadar teslim edilmesini sağladı. Öte yandan, ailenin durumunu öğrenen Nezir Toplu ve eşi de, geçtiğimiz akşam ailenin yanında idi. Yardım paketleri ile ailenin kapısını çalan Nezir Toplu ve eşi uzun süre evde kalarak ailenin yerleşmesine de yardımcı oldular.

YILDIZ DEDE HASTA YATAĞINDAN KALKTI

Üç günden bu yana rahatsızlığı nedeniyle evinde tedavi altında bulunan Yıldız Dede, ailenin durumuna dayanamayarak hasta yatağından kalkarak dün Argun Ailesini ziyaret etti. Yıldız Dede, Argun ailesine eli boş gelmedi. Elinde poşetler ile aileye gıda yardımında bulunan Yıldız Dede, ailenin bir de çayını içmek istedi. Fakat ailenin evinde tüp olmadığı için Yıldız Dede’nin çay isteği yerine gelmedi. Eşinin ailenin yanında olduğunu öğrenen Başkan Dede. birim amirleri ile birlikte Argun ailesinin evine geldi. Başkan Dede. ilk olarak evde inceleme yaptı. Kapı ve pencerelerinin bozuk olduğunu gören Başkan Dede. eve hemen bir marangoz çağırılması talimatını verdi. Ailenin sobasının ve tüpünün olmadığını öğrenen Belediye Başkanı. hemen duruma müdahale etti. Başkanın talimatı ile ailenin sobayı on dakika içinde eve getirildi. Marangozun gelmesi ilede evde hummalı bir çalışma başladı. Kapı ve pencereler elden geçirildi. Ailenin sobası ise Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Cevat Danış’ın yardımı ile kurularak yakıldı.

ALLAH RAZI OLSUN

Baba Reis Argun “biz birçok yerde bulamadığımız desteği baba topraklarında bulduk. Bir haftadan buyana orda burada kalıyorduk. Sayın Valimiz İbrahim Özçimen ve Belediye Başkanımız Necmettin Dede ile Hayırseverlerin desteği ile Muş’ta yeni bir hayata başladık. Yardımlarından dolayı herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Bizi sokaktan kurtardılar. Allah’ta onlara yardımcı olsun” diye konuştu. Muş Ovası
 NULL