Kent içinde başıboş dolaşan hayvanlar tehlike saçıyor. Yaz aylarında sahipsiz kalan ve kent içinde başıboş dolaşan hayvanlar tehlike saçarken, belediye tarafından yapılan yeşillendirme çalışmalarına da zarar veriyor.

Muş’un en işlek caddesi olan İstasyon Caddesi üzerinde trafiği etkileyen başıboş inekler çevredeki vatandaşların tepkisine de neden oldu. Şehirde çirkin bir manzara yaratan ve çevredeki vatandaşların tepkisine neden olan başıboş inekler, yeşillendirme yapılan alanlara da zarar veriyor. Kaldırım ve refüjlerdeki ağaçlara da zarar veren inekler belediyenin başına bela oldu.

İnek sahiplerinin duyarsızlığından yakınan Belediye Başkanı Necmettin Dede, cezai işlemlerin başlatıldığını ve buna rağmen ineklerin zaman zaman şehir merkezinde bulunduğunu söyledi. Vatandaşların ineklerine sahip çıkması için caydırıcı cezai işlemleri de başlattıklarını ancak bunda da istenilen istikrarı yakalayamadıklarını söyleyen Dede, ineklerin hem ağaçlandırma ve yeşillendirmelere zarar verdiğini hem de kentte çirkin görüntünün oluştuğunu söyledi. Bundan sonra daha ağır cezaların olacağını vurgulayan Dede, hayvan sahiplerinin hayvanlarını ulu orta çarşı pazara salmaması için mücadele edeceklerini ve zabıta ekiplerinin takipçi olacaklarını ifade etti.

 Topkan Haber Ajansı