Skip to main content

Ağaçlar kırılmaktan kurtarılıyor

Muş Haber Fotoğrafı

Muşta etkili olan kar yağışının ardından Muş Belediyesi itfaiye ekipleri karla kaplanan ağaçları kırılmaması için temizlemeye başladılar.

Muşta kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkilemeye devam ederken, şehirdeki yeşil alanlara da ciddi zararlar veriyor. İl genelinde çok sayıda ağaç üzerinde biriken karın ağırlığını taşıyamayıp kırılması Muş Belediyesini harekete geçirdi. Belediye İtfaiye Müdürlüğüne ait araçlarla ağaçların üzerinde bulunan karları temizleyerek yeşil alanların kardan zarar görmesinin önüne geçiyor.

Şehir merkezindeki ağaçların üzerinde biriken karları itfaiye araçlarının merdivenleri üzerine çıkarak temizlemeye çalışan belediye çalışanları, şehirdeki kar tehdidi altında olan tüm ağaçların temizlenmesi için hummalı bir çalışma yürütüyor.

Kar temizleme çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, karın oldukça fazla yağdığını ve il genelinde karla mücadele için adeta seferberlik başlattıklarını söyledi. Yolların kardan temizlenmesi için sürdürülen çalışmaların yanında ağaçlarında üzerinde biriken karları temizlemeye başladıklarını kaydeden Asya, Kar oldukça fazla yağınca ağaçların üzerinde fazla bir ağırlık oluştu ve birçok bölgede ağaç kırılmalarının olduğunu görünce bu yönde de çalışma başlattık. İtfaiye araçlarımızın yardımı ile arkadaşlarımız ağaçların üzerinde biriken karları temizlemeye başladılar. Gerçekten ağaçlar üzerine biriken karla sebebiyle neredeyse kaybolmuşlar. Bu ağaçların korunması ve kırılmaması için şehrin dört bir yanında ekiplerimiz dolaşarak karın altında kalan ağaçları temizliyorlar dedi.

Kar yağışı dolayısı ile çok sayıda ağacın kırıldığını kaydeden vatandaşlarda, Kar oldukça fazla yağınca ağaçların üzerinde biriken karlar ağaçlar için çok ağır oldu. Biriken karları taşıyamayan ağaçlar kırıldı. Ancak belediye ekiplerinin bu konuda çalışma başlatması çok yerinde bir karar oldu. Şayet kar altında kalan ağaçlar temizlenmezse kırılacak. Temizlenmeyen ağaçların üzerine bir kar daha yağsa yüzlerce ağaç kırılabilir. Ancak belediye ekiplerinin ağaçları temizlemesi çok sayıda ağacı kurtarıyor şeklinde konuştular.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri