Skip to main content

Adanur: tek adam yönetimi anayasasına hayır diyoruz

Muş Haber Fotoğrafı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı İsmail Adanur, referandum oylamasında Tek Adam Yönetimi Anayasasına ‘Hayır’ dediklerini belirtti.

CHP İl Başkanı İsmail Adanur, referandum seçiminde neden ‘Hayır’ diyeceklerini açıkladı. Cumhuriyeti korumanın kolay olduğuna işaret eden Adanur, “Cumhuriyetimizi kuranlar inanın bizden daha çok mücadele etmişlerdir. Cumhuriyeti korumak daha kolaydır. Sadece kurulu olan Cumhuriyetimizi halkımıza biraz daha anlatıp referandumda hayır oyu vermelerini sağlamak” dedi.
Adanur, ülkede sivil 12 Eylül’ler, darbeler, sivil ya da asker vesayeti yaşanmaması için, demokratik, laik bir Türkiye için; Tek Adam Yönetimi Anayasasına ‘Hayır’ dediklerini belirtti. Adanur, 7 Haziran seçimleri sonrasında ya tek başına iktidar ya da kaos diyenlerin yine sahnede olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Bu sefer de referandumdan evet çıkarsa terör biter diyorlar. Evet, Türkiye’nin önünde bir referandum var ve iktidar partisi bu referandumda “evet” çıkması için propaganda yapabilir, mücadele edebilir ama Başbakan yardımcısı tarafından vatandaşlara ” Eğer evet derseniz terör biter” demek hem vebali çok ağır bir cümle hem de açık bir tehdittir. Bunu asla kabul edemeyiz! AKP’nin uyguladığı politikalar sonucunda vatandaşın cebinde para, evinde ekmek, mahsulüne fiyat yok. Ülkede demokrasi, özgürlük, huzur yok. Bu yüzden AKP’ye de, politikalarına da, dayatmak istediği Yeni Anayasa’ya da Hayır diyoruz.”

Partisinin süreç boyunca dik bir duruş sergilediğini belirten Adanur, bunun bir rejim değişikliği olduğunu söylediklerinin altını çizerek, “Niçin bu kadar acele edildiğini sürekli sorduk. Demek ki bir an önce yönetimi değiştirip baskı rejimi kurarak ülkeyi eyaletlere bölmek istiyorsunuz. Çünkü bunun içerisinde bu da var. Cumhuriyeti kuran parti, şimdi de Cumhuriyeti kurtarmakla görevlidir. Ama burada görev sadece CHP’ye düşmüyor. Burada görev hepimizin. O oylama bitti tamam. Muhtemelen 2 veya 9 Nisan’da sandığa gidilecek ama bizim oyumuz ‘Hayır’lı bir oydur, Hayır’dır. Halkımıza bunu anlatacağız. Köy köy, belde belde, ev ev, kahve kahve, çarşıda, pazarda her yerde gezeceğiz. Bu referandum ‘Hayır’la sonuçlanacak ve Türkiye’nin önünde yeni bir sayfa açılacak.”

 

Haber49 – Fırat Demir

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri