2008 yılı karayolu trafik güvenliği haftası etkinlikleri kapsamında 30 yıldır sürücülük yapan ve hiç trafik kazasına bulaşmayan Salih Demirbilek yılın sürücüsü seçildi. Karayolları Trafik Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında 30 yıldır sürücülük yapan Salih Demirbilek, yılın sürücüsü seçildi. Valilik binası önünde düzenlenen Karayolları Trafik Güvenliği Haftasında ödülünü alan sürücü Demibilek, sürücülere kurallara uymalarını tavsiye etti.

Muş’ta 30 yıldır şoförlük yapan ve bugüne kadar hiç kaza yapmayan beş çocuk babası Salih Demirbilek, Muş Şoförler ve Otomobilciler Odası tarafından ‘Karayolları ve Trafik Haftası’ etkinlikleri kapsamında yılın şoförü seçilerek plaketle ödüllendirildi. Muş’ta düzenlenen törende plaketini Belediye Başkan Vekili Abdurrahman Olcay’ın elinden alan Salih Demirbilek, sürücülere trafik kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulundu.

Trafik kurallarına uyulması halinde kazaların yaşanmayacağını söyleyen ve uzun yıllardır otobüs şoförlüğü yaptığını kaydeden Demirbilek, “Trafik bir takım kurallar içerisinde yürür. Kuralların ihlal edilmesi halinde bir aksaklık olur. Trafikte hiçbir kuralın olmadığını düşündüğümüz zaman araçlar karışıklıklar sebebiyle yerinden hareket bile edemez. Bu sebeple herkesin kurallara uyması gerekir. Trafik kurallarına uyulduğu zaman hiçbir kaza olmayacağı yönündeki inancım tamdır” şeklinde konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi