Muşlu tütün ekicileri anlaşma sağladığı TTL firmasının alım kutularına bugün kavuşuyor. TTL kutularının bugünden itibaren dağıtımlarının başlayacağını ve bir haftalık süre zarfında alımların gerçekleştireceğini belirten Muş İli ve Civarı Tütün ekicileri kooperatifi başkanı Şehmus Solgun ekicilere TTL kutularının alınması için çağrıda bulunurken tütünün tütünden başka alternatifinin olmadığını söyledi.

Başkan Solgun Tütünün alternatifinin yine tütünde olduğunu söyledi. Tütüne getirilen kota yüzünden alternatif üretim arayışında olunmasına yönelik tepkisini sürdüren Muş İli ve Civarı Tütün ekicileri kooperatifi başkanı Şehmus Solgun il tarımında alternatif üretim diye bir şeyin tütünle sınırlı olmayacağı gibi tütünün tütünden başka alternatifinin olmadığını söyledi.

Muşlu tütün ekicileri anlaşma sağladığı TTL firmasının alım kutularına bugün kavuşuyor. TTL kutularının bugünden itibaren dağıtımlarının başlayacağını ve bir haftalık süre zarfında alımların gerçekleştireceğini belirten Muş İli ve Civarı Tütün ekicileri kooperatifi başkanı Şehmus Solgun ekicilere TTL kutularının alınması için çağrıda bulundu. Başkan Solgun konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında tütün ekicilerine seslenerek, anlaşma sağladığımız TTL Firması bugünden itibaren alım kutularını dağıtmaya başlıyor. Muşlu ekicileri Firma kutularını alıp teslimata yönelik hazırlıklarını yapmak üzere tütün kooperatif büromuza bekliyoruz diye konuştu.

 Günaydın Muş Gazetesi