18 Mart Çanakkale Şehitleri anma programı kapsamında Şehit Malulleri ve Gaziler Derneğini ziyaret eden Vali Erdoğan Bektaş, başarılı 100 öğrencinin Çanakkale’ye gönderileceğini söyledi.

Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı, Belediye Başkanı Necmettin Dede, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Dursun Ertuğrul, Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert ve kurum amirleri ile birlikte Şehit Malulleri ve Gaziler Derneğini ziyaret eden Vali Erdoğan Bektaş, Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar’a talimat vererek her okulun birincisini Çanakkale’ye göndereceklerini ifade etti.

Garnizon Komutanı Tuğgeneral Burhanettin Aktı’nın önerisine sıcak bakan Vali Bektaş, Çanakkale’nin Türk tarihinde önemli bir yer olduğunu kaydederek herkesin buraları görmesi gerektiğini, görmeyenlerin ise en kısa zamanda görmesi gerektiği önerisinde bulundu.

Başarılı öğrencilerin bu tarihi yeri görmesi için Milli Eğitim Müdürü’ne de talimat veren Vali Bektaş, öğrencilerin buraları görerek tarihi bilgilerini daha iyi geliştirebileceğini vurguladı.

Hava Meydan Komutanı Hava Piyade Albay Hasan Bezirgan Çanakkale’ye gönderilecek olan öğrencileri ihtiyaç duyulduğunda uçakla götürebileceklerini söyleyerek destek verdi.

 Muşun Sesi Gazetesi