Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen bahar yılı akademik genel kurulu toplantısı Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polatın hem duygulanmasına hem de gururlanmasına vesile oldu.

Muş Alparslan Üniversitesinde 2016-2017 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurulu Toplantısı ve Öğretim Üyeliğine Atanma/Terfi Töreni Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İbrahim Erdoğan ve Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, Fakülte Dekanları ve akademik personel katıldı.

MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Polatın üniversiteye ilk kez atanan ya da bir üst unvana terfi eden profesör, doçent ve yardımcı doçentlere plaket takdimi ile başlayan programda; Eğitim Fakültesinden 1 profesör 11 yardımcı doçent, Fen Edebiyat Fakültesinden 2 profesör 1 doçent 9 yardımcı doçent, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 1 profesör 5 yardımcı doçent, İslami İlimler Fakültesinden 5 yardımcı doçent, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden 1 yardımcı doçent, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan 1 doçent 1 yardımcı doçent, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulundan 1 yardımcı doçent, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan 1 yardımcı doçent, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulundan 1 yardımcı doçent, Malazgirt Meslek Yüksekokulundan 2 yardımcı doçent ve Sağlık Yüksekokulundan 1 yardımcı doçent olmak üzere toplam 44 öğretim üyesi plaketlerini Rektörümüz Prof. Dr. Polatın elinden aldı.

Plaketlerini alan öğretim üyelerinin toplu hatıra fotoğrafı çektirdiği programda akademik dönem konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Polat, kendisini hem çok gururlandıran hem de duygulandıran bir sahne ile karşı karşıya olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Polat, göreve geldiği dönem olan 18 Mart 2015 tarihinde 75 olan öğretim üyesi sayısının iki yıla varmadan 148’e çıkmış olmasının son derece büyük bir başarı olduğunu ifade etti.

Alınan öğretim üyelerinden 40 tanesinin ilk defa Üniversitemizde göreve başlamış olması, daha önce dışarıya göç veren üniversitenin göç alan bir yapıya dönüşmesi, öğretim üyeleri arasında branş çeşitliliğinin çoğalmış olması ve alanında nitelikli isimlerin Muş’a gelmiş olmasının çok sevindirici olduğunu dile getirdi.

Her branştan akademisyen ile yeni eğitim öğretim döneminde de üniversitenin akademik alanda pek çok başarıya imza atacağını dile getiren Prof. Dr. Polat akademisyenlere bundan sonraki akademik hayatlarında başarılar diledi.

Yeni dönemde dikkat edilmesi gereken hususlara değinerek Üniversitemiz hakkında genel değerlendirmeler yapan Rektör Prof. Dr. Polat akademisyenler ile kendi akademik tecrübelerini paylaştı ve üniversitemizde fiziki, teknolojik, sosyo-kültürel çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

İslami İlimler Fakültesi projesi, hangar projesi, açık spor tesisleri projelerinin çalışmalarının başladığını belirten Polat, sonraki ihalelerde ise yeni lojman binaları, kış bahçesi, hobi bahçeleri gibi projelerin çalışmalarının başlayacağının müjdesini verdi.

Prof. Dr. Polat ayrıca Sultan Muhammed Alparslan Camii ve Gazze Camiinin de bu yaz biteceğini belirterek, kampüste LNG Sistemine geçilmesi ile büyük ölçüde yakıt tasarrufuna gidildiğini, VEDAŞ ile yapılan işbirliği sonucunda müstakil elektrik hattı çekilmesi ile kampüste yaşanan elektrik kesintilerinin artık son bulacağının altını çizdi.

EBYS ve Ek Ders Otomasyon Sistemlerinin üniversitemizde sorunsuz bir şekilde çalıştığını ve avantajlara da değinen Polat, Üniversitemizin taban puanlarındaki artışa da vurgu yaptı. Hocaların öğrencileri evlatları, kardeşleri olarak görmeleri gerektiğini ifade eden Polat, danışmanlık ve akademik rehberlik konusunda tüm akademisyenlerin daha fazla çaba harcamasının vatani bir görev olarak algılanması gerektiğinin altını çizdi.

 

Muş Manşet Gazetesi