Skip to main content

Hizmet İş’ten bir ilk

Muş Haber Fotoğrafı

Hizmet İş Sendikası Muş Şube Başkanlığı tarafından, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde hizmet alımı olarak çalışan işçilerin toplu sözleşmeleri yapıldı. Toplu sözleşme, Hizmet İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır ile işveren temsilcisi İhsan Aytemiş arasında imzalandı.

Taşeron işçilerin kadroya alınması ve toplu sözleşme hakkına sahip olması için sürekli mücadele eden Hizmet İş Sendikası, çalışanların umudu olmaya devam ediyor. Geçen yıl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde çalışan hizmet alımı işçiler için grev oylaması yapan Hizmet İş, sandıktan Hayır oyunun çıkması ile harekete geçti. Muş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) yetkilileri nezdinde yapılan oylama sonucunu Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderen Hizmet İş Sendikası, Yüksek Hakem Kurulunun kararının ardından toplu sözleşme yapmaya hak kazandı.

Sürecin tamamlanması sözleşme hazırlı yapan Hizmet İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde çalışan taşeron işçilerin işverenleri ile masaya oturdu. Serhat Temizlik firmasının temsilcisi İhsan Aytemiş ile bir araya gelen Kalır ve yönetim kurulu üyeleri, yapılan görüşmelerin sonucunda hizmet alımı personellerin geçmiş bir yıllık sosyal hakları ile bundan sonraki hakları konusunda mutabakata vardı.

Sözleşme törende konuşan Hizmet İş Sendikası Muş Şube Başkanı Kalır, taşeron işçilerin haklarını korumak için çaba sarf ettiklerini belirterek, Hizmet İş Sendikası olarak 1 yıldır verdiğimiz mücadelenin sonucunda Muşta bir ilki gerçekleştirdik. Bugün aldığımız olumlu sonucun haklı gururunu yaşıyoruz. Geçen yıl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde çalışan kardeşlerimizin sosyal hakları için grev oylaması yaptık. Greve hayır diyen işçilerimizin oylama sonucunu Çalışma ve İş Kurumu Genel Müdürlüğüne gönderdik. Buradan Genel Merkezimiz tarafından takip edilen evraklar Yüksek Hakem Kuruluna intikal etti. Yüksek Hakem Kurulu kararı onaylaması ile bizler toplu sözleşme için görüşmelerimize başladık. Bugün işveren temsilcilerimiz ile taşeron kardeşlerimizin durumunu konuşarak mutabakata vardık. Burada çalışan kardeşlerimize geriye dönük bir yıllık farkları ödenecek. Aynı şekilde bu fark maaşlarına her ay düzenli bir şekilde eklenecek. Toplu sözleşmemizin işçi kardeşlerimize, işverenlerimize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum. Bizler işçilerimiz için mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Yüksek Hakem Kurulundaki dosyalarımızın tamamlanması ile diğer kurumlarımızda da toplu sözleşmelerimizi yapacağız dedi.

Kalır, yaptığı konuşmanın ardından işveren temsilcisi İhsan Aytemişe plaket verdi. Aytemiş de yaptığı konuşmada, çalışanların sosyal haklarının korunması için yapılan toplu sözleşmenin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri