Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında bir atölye ve 12 derslikli okul yaptırılıyor. Mesleki Teknik Eğitimin orta öğretim içerisindeki payının % 70’lere çıkarılması için Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında bir atölye ve 12 derslikli okulun yapımı için çalışmalar başladı.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında Muş Endüstri Meslek Lisesine 1 atölye ve 12 derslikli okul yaptırıyor. Hürriyet Mahallesinde bulunan Endüstri Meslek Lisesinin daha önce mobilya dekorasyon bölümü olarak faaliyet gösteren binanın yıkımı dün gerçekleştirildi. Yeniden yapılacak olan binanın önümüzdeki eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilmesi hedefleniyor.

Kısa bir süre yapımına başlanacak olan okulun, şura kararları, kalkınma planlarında hedeflendiği gibi mesleki teknik eğitimin orta öğretim içerisindeki payının % 70’lere çıkarılması için yapılan bir çalışma olduğu kaydedildi.

Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi kapsamında bir ek derslik ve atölye binasının yapılacağı kaydedildi. Atölyenin yaklaşık 500 metrekare olacağı bildirilirken 12 dersliğinde yapılacağı kaydedildi. 3 katlı olarak projesi hazırlanan binanın alt katı atölye üst iki katı da derslik olarak kullanılacak.

2008-2009 eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirilmesi için çalışmalar süratle devam edecek. Eğitim sezonunda 400 öğrencinin kayıt yaptırması bekleniyor.

 Muşun Sesi Gazetesi