Bir çocuğun sebepsiz yere gülücükler saçması, bir insanın sevindiği zaman içindekileri gözlerinden anlatmasıdır yaşam. Başka birini sevindirmektir insanlık, hiç tanımadığın birini yokluktan kurtarmaktır düşünmek prensibi yardımseverler memleketimize yardım gönderiyor.

İstanbul’un Eyüp ilçesine bağlı Oğuz Canpolat Lisesinden, Muş’un Bulanık Çok Programlı lisesine 70 koli malzeme gönderildi. Kolilerin içeriğinde Ayakkabı, kılık kıyafet, okuma kitapları, ansiklopedi ve kırtasiye malzemeleri gönderildi.

Gönderilen kitap ve eşyalardan ilköğretim öğrencilerine hitap edecek OKS dergi ve kitaplar ile küçük çocuklara verilecek ayakkabı, çanta ve giysiler 4 ayrı okula verildi. Bu okullar Rüstem Gedik ilköğretim Okulu, Çaygeldi ilköğretim Okulu, Yoncalı ilköğretim Okulu ve Sarıpınar ilköğretim Okulu öğrencilerine Bulanık Çok Programlı lise öğrencileri tarafından verildi.

Oğuz Canpolat Lisesi okul müdürü Ahmet Tırpan :“ Sadece yardım gönderdiğimiz insanlar mutlu olmadı bizde çok mutlu olduk. Yardım toplamayı organize eden öğretmenlerim ve yardımı getiren öğrencilerimin mutluluğu ve özverisi bana yaptığımız için çok doğru bir iş olduğunu gösterdi” dedi.

Kampanyanın öncülerinden okulun rehberlik öğretmeni Elvan Yüksel :” kampanya başlama talebi öğrencilerimizin kendilerinden geldi. Bizlere sadece öncülük etmek kaldı. Hem kendi öğrencilerime hem de bize yardımlaşmayı öğreten Muştaki öğrencilere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yardıma alan öğrencilerin gönüllerinden kağıda akan nağmelerde şu şekilde idi: Cahit Doğru (7A): “sizlere çok minnettarız. Sizleri çok seviyorum.Sizlerle mektup arkadaşı olmak istiyorum.”

Harika Topçu (10 C): “Ne kadar güzel bir davranıştır ki zorda kalanlara yardım elini uzatmak ağlayan bir kalbi güldürmek…”
Galip peköz (10 D): “Bizlere hem sevgi ve dostluğunuzu gösterdiniz hemde sevgi ve dostluk köprüsü kurdunuz.”
Çimen Kıran (10 C): “arkadaşlarımın hepsinin yüzü gülüyor. Bazı arkadaşlarım elbiseleri özel günler için saklıyor, kimileride elbiseleri giyip, süsleniyor.”
Mahir Alioğlu (11 A): “bu sevgi köprüsünü devam ettirmek istiyoruz. sizleri okulumuza ve Muş’a bekliyoruz.”
Bulanık Çok programlı lisesi müdürü Mahmut Sarıdağ: “Bu yardımların maddi yanı bir tarafa manevi ve sembolik değeri bence çok büyük. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bulanık Çok Programlı Lisesi Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmeni Ali Taş: “Ekilmek istenen ayrılık ve düşmanlık tohumları bu güzel girişimlerinde vesilesiyle yeşermeden çürüyecek, kötü niyetli planlar sonuçsuz kalacak” dedi.

İstanbul’daki Okulu yaptıran hayırsever Canpolat ailesi de öğrencilerin bu örnek davranışından etkilenerek yapılan yardıma katkıda bulundu.

 Muşun Sesi Gazetesi