İl Müftülüğünde görev yapan personellerin katkıları ile “kız çocukları okulsuz kalmasın” kampanyasına destek verildi. Bu kapsamda 47 kız öğrenciye eğitim yardımı yapıldı. “Kız Çocukları Okulsuz Kalmasın” kampanyasına Müftülükten destek. Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye genelinde başlattığı “Kız Çocukları Okulsuz Kalmasın” kampanyası doğrultusunda Din Görevlileri ve Müftülük idari personelin maaşlarında yaptıkları katkı ile 47 kız öğrenciye müftülükte düzenlenen bir törenle eğitim yardımı yapıldı.

Bu vesile ile İl Müftülüğünde yapılan törende İl Müftüsü Dursun Ali Şeker eğitim ve öğretim önemine vurgu yaparak dinimizin eğitimde kız ve erkek ayırımı yapılmadığını her Müslüman’ın mutlaka okuması gerektiğini ifade etti.

İl Müftüsü Şeker, “Okuma sahibi olmayan bilgisi olmayan insanların yani Müslümanların ibadet etmesi de zordur bilmeden ibadetin yapılamayacağını belirtti. İyi ve kötünün birbirinden ayırmanın Allah’ın emir ve nehiylerinin ancak okumakla anlaşılabileceğini söyledi.

Şeker, Kız çocuklarının velilerine de çocuklarının okutulmasında gösterdikleri hassasiyetten dolayı da kendilerine teşekkür etti.
Şeker, “Muş İl Müftülüğü personeli olarak maaşlarımızdan yapılan kesinti ile başka yerden değil kendi personelimizin aralarında yapılan yardım ve destektir. Bizim bir hediyemizdir. Gönül isterdi ki, daha çok öğrencilerimize ulaşabilmek ancak karınca kararınca bu kadarını yapabildik. Belki ileriki yıllarda daha çok öğrenciye takdim ederiz” dedi.

Daha sonra Müftü Şeker bu kampanyaya katkı ve desteğini esirgemeyen bütün personeline de ayrıca teşekkür ederek, duyarlılıklarının örnek teşkil etmesini ifade etti.