Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürdürülen İzci Liderliği Temel Eğitim Kursuna katılan öğretmenler 10 gün süre ile uygulamalı eğitim görüp kursu tamamlayacaklar. Muş’ta 1-10 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ‘İzci Liderliği Temel Eğitim Kursu’na katılan öğretmenler kursu başarı ile tamamlamak için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Muş’ta Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Daire Başkanlığı tarafından ‘İzci Liderliği Temel Eğitimi Kursu’ açıldı. Muş İl İzci Kurulu Başkanlığı’nın Milli Eğitim Müdürlüğü’nden kurs talep etmesinin ardından talebin Milli Eğitim Bakanlığı’na iletilmesi sonrasında açılan kursa 50 öğretmenin katıldığı açıklandı.

Muş’ta açılan ‘İzci Liderliği Temel Eğitim Kursu’ kapsamında uygulamalı olarak eğitim yapan kursiyer öğretmenler Arıncık Sulama Regülatörü Piknik Alanı’nın da çadır kurup çalışmalarını sergilediler. 1-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen kursa katılan öğretmenlerin kurs sonunda sertifika alarak okullarında izci üniteleri kurarak, 7-20 yaş arasındaki çocuklarla gençleri izci olarak yetiştirecekleri bildirildi.

Kurs Müdürü Aslan Kaya ile Kurs Müdür Yardımcıları Hamdi Talay ve Fidan Koray tarafından eğitimlerin verildiği kursta öğretmenlere, izciliğin tanımı, izciliğin amacı ve ilkeleri, izcilikte açık hava çalışmaları ile izciliğin metotları konusunda eğitimlerin detaylı olarak verildiği bildirildi.

Muş’ta düzenlenen kurs ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kurs Müdürü Aslan Kaya, “İzcilik okul ile aile arasında kalan boşluğu tamamlamak için en önemli bir eğitim faaliyetidir. Muş’ta izcilik faaliyetlerini yürüten lider arkadaşlarımız arasına yeni liderlerde katılacak” şeklinde konuştu.

 Muşun Sesi Gazetesi