100. Yıl Zafer İlköğretim Okul’unda öğrenciler arasında tatlı rekabetin oluşması amacıyla sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi. Muş Merkez Yeşilyurt Mahallesinde bulunan 100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu’nda 3. sınıflar arası bilgi yarışması düzenlendi. Öğrenciler arasında tatlı bir rekabet ortamı yapmak için bilgi yarışması düzenleyen okul idaresi örnek bir çalışmaya imza attı.

Okulun konferans salonunda düzenlenen yarışmaya, 3. sınıflar katıldı. Okul Müdürü Enver Kıvanç, Müdür yardımcısı A. Kadir Acar, öğretmenler, Öğrenci velileri ve öğrencilerin izlediği yarışmada, matematik, Türkçe, hayat bilgisi ve genel kültür derslerinden olmak üzere toplam 10 soru soruldu. Yarışma sonucunda 10 soruya da doğru cevap veren 3-A sınıfı birinci çıktı.

Yarışma sonunda bir açıklama yapan Okul Müdürü Enver Kıvanç, okul yönetimi olarak 3-A sınıfını ödüllendireceklerini söyledi.
100. Yıl Zafer İlköğretim Okulu Müdürü Enver Kıvanç, öğrenciler arasında Rekabet ortamı yaratılarak grup çalışması yapabilme, kendini ifade edebilme ve kendine özgüven duygusunu geliştirmeyi amaçladıklarını kaydetti.

Okul Müdürü Enver Kıvanç, “Okul genelinde tüm sınıflar arasında bilgi yarışması devam ediyor. Burada hangi sınıfımız birinci gelirse gelsin bizim için herkes birincidir” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi