AK Partili Sadettin Kılıç Belediye ve Milletvekilliği seçimlerinde istenilen sonucu alamayınca Başbakanlık Müşaviri olarak atandı. Atama kararı resmi gazetede de yayınlandı. AK Parti atama kararlarında partilileri ön planda tutmaya devam ediyor. Daha önce AK Parti Muş Belediye Başkan aday adaylığına müracaat eden ve milletvekilliği seçimlerinde de 4’üncü sırada yer alan Sadettin Kılıç Başbakanlık Müşaviri olarak atandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hazırlanan kararnameyi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül onayladı. Sadettin Kılıç’ın, 24 Mayıs Cumartesi gün ve 26885 sayılı resmi gazetede yayımlanan atama kararı ile Başbakanlık Müşavirliğine ataması yapıldı.

Resmi Gazete’nin 2008/10069 karar sayılı ilamı şöyle: 1- Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 3600 ek göstergeli Başbakanlık Müşavirliğine, Sadettin KILIÇ’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 59 ve 92 nci maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür. 2- Bu Kararı Başbakan yürütür”.
28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Belediye Başkan adayı adayları arasında yer alan Kılıç uzun uğraşlar sonucu listeyi alamadık. Bilindiği gibi Belediye Başkanı Necmettin Dede ile birlikte belediye başkan adayı olmak için yarışan 21 aday adayı arasında yer alan kılıç daha sonra tekrar Muş’ta siyaset yapacağının sinyallerini vermişti.

Yerel seçimlerden sonra parti ile ilişkilerini askıya almayan ve yılmadan çalışan Kılıç 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde AK Parti milletvekili aday adaylığına müracaat etti. 50 dolayında aday adayı arasında listenin 4’üncü sırasında yer almayı başaran Kılıç, partisinin oy patlaması yapmasına rağmen parlamento dışında kaldı.
Yerel ve genel seçimlerde istenilen sonuçları alamayan Kılıç 22 Temmuz seçimlerinden sonra geçen 10 aylık süre zarfında parti ile ilişkilerini sürdürüp Başbakan Müşaviri olarak görevlendirildi.

 Muşun Sesi Gazetesi