Skip to main content

Yoksulluğun getirdiği acı son

Muş Haber Fotoğrafı

Yokluk yüzünden girdiği bunalım sonucu üzerine tiner dökerek kendini yakan ve 57 gündür doktorların muayene etmekte güçlük çektiği vücudunda 3’üncü derece yanık olan Ramazan Korkmaz (31) yanıklar yüzünden aylardır uyku uyuyamıyor.

Yaşadığı yoksulluk yüzünden tedavi olmak üzere Ankara’ya gidemeyen ve mutlak surette tedavi altına alınması gereken Ramazan Korkmaz yaşadığı pişmanlığın yanı sıra kendisine yardım elinin uzatılmasını istiyor.

Borcundan dolayı girdiği bunalım sonucu üzerine tiner dökerek kendini yakan Ramazan Korkmaz (31) 57 gündür ölümle pençeleşiyor. Tinerle yanma sonucu gövde önyüz, yüz, kollar ve sırta olan 2 derece ve 3 dereceye yaklaşık yüzde 45 yanık nedeniyle perişan duruma düşen Korkmaz, maddi yoksulluk yüzünden tedavi olamıyor. Yaklaşık olarak 57 gündür evde tedavisi yapılan Korkmaz, daha önce kaldırıldığı Van Hastanesinden sonra Ankara Numune Hastanesine sevki çıkarılmasına rağmen hiçbir geliri olmadığı için gidemiyor. Çaresiz duruma düşen eşi ve babası İhsan Korkmaz, doktorların 6 ay ile bir yıl süreyle tedavi görmesi gerektiğini belirterek hiçbir gelirlerinin olmaması yüzünden götüremediklerini söyledi. Evde ölü yatalak olarak bakımını yaptıklarını anlatan baba İhsan Korkmaz (67), oğluna yetkililerin destek çıkmasını ve tedavisi için yardım çağrısında bulundu. Oğulları Ramazan’la birlikte perişan bir duruma düştüklerini anlatan baba Korkamaz, “Oğlum Ramazan Korkmaz’ın ailesiyle birlikte 12 nüfusa bakıyorum. Ben inşaatlarda çalışarak emekli oldum. Benden ayrılan iki oğlum çalışıyor, Ramazan’da Acil 112 Servisinde personel olarak işe girmişti. Oğlumun borcu olması ve bu borcu yünden bunalıma girmesiyle yaşamına son vermek istemiş. Onun 2 tane çocuğu var. Benim hiçbir yerden gelirim yok ve ailemi güçlükle ayakta tutmaya çalışıyorum. Hayatım boyunca hiç kimseden dilenmedim ve bir yardım almadım. Ama ölü yatalak yatan oğluma yardım edemediğim ve tedavisini gerçekleştiremedim için her gün ölüyorum. Allah rızası için yetkililerin sadece oğlumu Ankara Numune hastanesinde tedavisini yapmam için bana yardım etsinler. Ben sadece oğlumun sağlığına kavuşmasını istiyorum başka hiçbir şey istemiyorum” dedi.

“SEVK EDİLDİĞİ HALDE GÖTÜREMİYORLAR”
Maddi imkansızlıklar nedeniyle Ankara Numune hastanesine sevki çıkarılan Ramazan Korkmaz (31), çaresiz bir şekilde evde yatalak olarak yatarken tedavisi için yardım eli bekliyor. Baba ocağında ölü döşeğinde 2 çocuğu ve eşiyle birlikte yaşayan Ramazan Korkmaz’ın tedavisi için her türlü arayışa girdiklerini belirten eşi Aygül Korkmaz, çaresiz kaldıklarını ve her gün acı çektiklerini söyledi. Yetkililere seslenen eşi Aygül Korkmaz, “Eşim Ramazan Korkmaz, yüzde 45 yanıkla evde yatalak yatıyor. Daha önce kayın babam onu Van’a götürdüler. Van’da tedavisini yapamadılar. Elimizde avucumuzda ne varsa orada tedavisi için harcadık. Şimdi ise eşimi Ankara Numune Hastanesine sevk etmişler. 6 ile bir yıl tedavi edilmesi gerekiyor. 2 çocuğumla birlikte ortada kaldık. Benim daha önce Sosyal Yardımlaşma Vakfında fakirlik dosyam vardı. Ancak eşim iş bulup çalışınca iptal edildi. Şimdi ise ne elimizde nede bizlere bakan kayın babamda var. Perişan bir şekilde yatalak olan eşimle sadece nefes alıyoruz. Sesimizi duyan hiç kimse olmadı. Ben hiçbir şey istemiyorum sadece eşimin tedavisi için bizlere yardım edilmesini istiyorum. Eşim kendi ihtiyaçlarını bile karşılayamıyor. Evde ölü gibi yatıyor. Allah rızası için yardım elinin uzatılmasını istiyoruz” dedi.

“YETKİLİLERİ EVE DAVET EDİYORUM”
Oğullarıyla birlikte perişan durumda olan baba İhsan Korkmaz, tek isteklerinin oğlunun tedavi edilmesi için çağrıda bulunduklarını durumun ne kadar ciddi olduğunun gözler önünde olduğunu ve yetkililerin gelip bakmalarını istedi. Büyük bir acı içinde olduklarına değinen baba Korkmaz, “Oğlumun durumu ortada ben yetkilileri evimize davet ediyorum sadece gelip halimizi görmelerini istiyoruz. Özellikle Sayın Valimizin sesimizi duymasını istiyoruz. Sayın Valimizin duruma el uzatmalarını ve oğlumun tedavisi için lütfen yardım etmelerini bekliyoruz. Gerçekten çok perişanız ve oğlumun çaresizlik içerisinde ölmesini istemiyorum. Lütfen büyüklerime sesleniyorum. Sesimizi duyun” dedi.

Öte yandan yas yerine dönen Ramazan Korkmaz’ın ailesi devlet büyüklerinin desteklerini beklediklerini söylediler. Şahin Şahin

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri