İl’de bulunan tarihi eserler ilgisizlikten yok oluyorlar. Tarihi kültürlere yeterince ilgi gösterilmemesi, vatandaşların tepkisini çekerken, vatandaşlar tarihe sahip çıkılmasını istediler.

İl’de bulunan tarihi eserler ilgisizlikten yok oluyorlar. Tarihi kültürlere yeterince ilgi gösterilmemesi, vatandaşların da tepkisine neden oluyor. Tarihe sahip çıkılmasını isteyen vatandaşlar, ilgililerin duyarlı olmasını istiyorlar. Şehir merkezinde bile bulunan tarihi değerler, ilgisizlikten yok olma yolunda. Yıldızlı Han ve Meryem Ana Kilisesi, önemli tarihi eserlerden olmasına karşılık, ilgililerin gereken ilgiyi göstermemesinden, gün geçtikçe daha da kötü bir durum alıyor. Yine şehir merkezinde bulunan ve harabe halini almış olan Meryem Ana Kilisesi de, aynı akıbeti yaşıyor.

“TARİHE SAHİP ÇIKILSIN”

Kültürel değerlere gereken ilgi ve özenin gösterilmemesi, vatandaşların da tepkisine neden oldu. Yetkililerin tarihe sahip çıkmasını isteyen vatandaşlar; “İlimizdeki tarihi eserler yıllar geçtikçe yok oluyorlar. Yetkililer bu konuda çok duyarsızlar. Kültürel miras gözümüzün önünde yok oluyor. Herkesi duyarlılığa davet ediyoruz. Tarihe sahip çıkılsın. Tarihi değerler, hak ettikleri ilgiden yoksun bırakılmamalıdırlar” dediler. Muşovası Gazetesi