Muş merkeze bağlı Yeşilova Belde Belediye Başkanı Nazım Bakış ile Hizmet İş Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, toplu iş görüşmelerine başladılar.

Dün Park Lokantası’nda bir araya gelen ikili, yaklaşık 2 saat toplu iş görüşmesi yaptılar. Yeşilova Belde Belediyesi’nde çalışan 13 personelin toplu iş görüşmeleri için Belediye Başkanı Nazım Bakış’la uzun süre pazarlık yapan Hizmet İş Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, ilk yıl yüzde 30 ikinci yıl ise yüzde 20 zam verilmesi talebinde bulundu. Kalır, eski adı Yağcılar olan Yeşilova Belediyesinin 4 yılda büyük hizmetlere imza attığını ve bu başarılı çalışmalarda personelin büyük katkısı olduğunu belirtip ona göre zam verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Başkan Bakış masadan ayrıldı

Yeşilova Belde Belediye Başkanı Nazım Bakış, Hizmet İş Sendikası’nın istediği zammın fazla olduğunu dile getirip masadan ayrıldı. Hizmet İş Sendikası’nın sadece personeli düşündüğünü vurgulayan Başkan Nazım Bakış, belediye bütçesinin ortada olduğunu ve bütçenin kaldıramadığı zammı veremeyeceklerini söyledi. Çevre belediyelerin vermiş olduğu zamlara bakıp belediyenin bütçesine göre hareket edeceklerini söyleyen Bakış; “Hizmet İş Sendikası’nın istediği zam oranını düşüneceğim ama belediye bütçesi de ortadadır, bütçeyi aşacak zam veremeyiz. Biz personelimize ödeyebileceğimiz zam verme taraftarıyız, fazla zam sözü verip sonrasında maaş veremezsek personele karşı mahcup oluruz. Ben hem personelin hem de belediyenin menfaatlerini düşünmek zorundayım. Çevre belediyelerin vermiş olduğu zam oranlarına ve belediyenin bütçesine göre hareket edeceğim. Her iki tarafın da memnun olacağı bir şekilde anlaşacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu. Topkan Haber Ajansı