Muş Belediyesi, Reis Konağı ve Şehir Stadyumuna kurduğu spor aletleri ile halkı spor yapmaya teşvik ediyor. Belediye tarafından kentin çeşitli bölgelerinde başlatılan çalışmalara spor alanında bir takım yenilikler yaptırıldı. Belediye Başkanı Necmettin Dede tarafından Reis Konağı’nın yan tarafında bulunan boş alana ve Şehir Stadyumu’na kurulan spor aletleri vatandaşlarından büyük ilgi görüyor. Sabahın erken saatinden, geç saatlere kadar her yaştan vatandaşın buralarda spor aletleri ile kondisyon çalıştıkları görülüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan alınan spor aletlerini vatandaşların istifade edebileceği güzergahlara kurduklarını kaydeden Belediye Başkanı Necmettin Dede, şartların elverişli olması halinde sportif ve sosyal alanlarda da bir takım çalışmalar yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Reis Konağı’nın yan tarafından bulunan arsayı değerlendirdiklerini ve vatandaşların buralarda spor yapmaları için uygun bir hale getirdiklerini kaydeden Dede, aynı şekilde stadyuma da bu aletleri kurduklarını söyledi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Belediye Başkanı Necmettin Dede, “Bir belediye başkanı olarak kendi evimin bahçesini çocuk parkı yapıyorum, orada en az 150-200 çocuk var ama çocuk parkı yok. Ben belediye başkanı olarak evimin istirahatını bozuyorum, kendi mesiremin yerini bozuyorum, park bahçemi bozuyorum orada bir çocuk parkı yapıyorum. Başkası ise ‘bu çocuklar burada oynar, ben rahatsız olurum’ diyebilir. Ben rahatsız olmadım, eğer orası benim rahat edeceğim konaksa konağın arkası da bin 500-2 bin metrelik kondisyon aletlerinin bulunduğu gece bayanların gelip spor yapabilecekleri ve gündüz de çocukların oynayabilecekleri park haline getirdim. Bence bu en kutsal hizmetlerden birisidir, bu memlekette sevecen olarak, çoluk çocuğu ile insanlara yapılacak olan en büyük hizmettir. Geçmişte benim konakta sefa sürdüğüm iddia edildi. Bu park o söylentilere en iyi cevaptır, eğer ben rahatımı düşünseydim ve sefa çekmeyi isteseydim oraya oyun parkı yapmazdım. Ama benim öyle bir düşüncem yok ve konutun arka kısmında bulunan alanı çocuklar için oyun parkı yaptırdım” diye konuştu.

 Topkan Haber Ajansı