Arıncık sulama regülatörü piknik alanında arkadaşları ile eğlenen 17 yaşındaki Özgür Ağa adlı lise öğrencisi serinlemek için girdiği Murat Nehrinde boğuldu. Bingöl’ün Solhan ilçesinden arkadaşları ile birlikte piknik yapmak için Muş’a gelen lise öğrencisi Özgür Ağa Murat Nehri’nde boğuldu. Ceset arama tarama çalışmaları devam ediyor.

Bingöl’ün Solhan ilçesinden arkadaşları ile birlikte Muş’a piknik yapmak için gelen bir kişi Murat Nehri’nde boğuldu. Tüm arama çalışmalarına rağmen boğulan gencin cesedi iki günden beri bulunamadı.

Alınan bilgilere göre olay Cumartesi günü saat 11.00 sıralarında Arıncık sulama regülatörü piknik alanında meydana geldi. Solhan Lisesi’ndeki öğrenciler arkadaşları ile birlikte hafta sonunu piknik yaparak geçirmek üzere Arıncık Sulama Regülatörü piknik alanına geldiler. Bir süre arkadaşları ile birlikte eğlendikten sonra iki arkadaşı ile birlikte Murat Nehri’ne giren Özgür Ağa, (17) akıntıya kapıldı. Arkadaşlarının çabasına rağmen kurtarılamayan Özgür Ağa suda kayboldu. Daha sonra arkadaşlarının sudan çıkmasının ardından çevredeki yüzme bilen vatandaşlar suya girerek uzun süre aramalarına rağmen Özgür Ağa ya ulaşılamadı.

Olayın hemen ardından bölgeye intikal ettirilen Muş Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri, botla Murat Nehri’nde arama çalışmasını sürdürürken, Solhan Lisesi ikinci sınıf öğrencisi olan Özgür Ağa’nın yakınları ve arkadaşları sinir krizi geçirdiler.

Özgür Ağa’nın dayısı Alaattin Borçin, cesede ulaşmak için dalgıç istediklerini belirterek zor durumda olduklarını belirtti. Arkadaşları ile birlikte pikniğe geldiklerini ve suya giren yiğeninin boğulduğunu anlatan Borçin, cesede ulaşmak için ilkel şartlarda arama çalışması yapıldığını ve dalgıçlara ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

 Muşun Sesi Gazetesi