5–11 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri çerçevesinde, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü programlar dahilinde piknik gezisi düzenlendi. Her yıl 5–11 Haziran tarihlerinde kutlanan dünya çevre günü, bu yılda il çevre ve orman müdürlüğünün programları dahilinde hafta sonu Muş’un yaygın beldesine bağlı Yukarı yongalı köyünde piknik yapılarak devam etti.

Muşun yaygın beldesine bağlı yukarı yongalı köyü piknik alanında bir araya gelen çok sayıda davetli, yapılan piknik sonunda çevre temizliği yaptılar. Dünya çevre günü ve çevre haftası etkinlikleri kapsamında çevre ve orman müdürlüğünün düzenlediği piknik, yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Yaygın beldesine bağlı yukarı yongalı köyünde düzenlenen çevre haftası pikniğine İl Çevre ve Orman müdürü Rıfat Nehir, il çevre ve orman müdürü çalışanları ve çok sayıda davetliler katıldı.

Çevre haftası piknik gezisi hafta sonu sabah saatlerinde başladı. Çevre ve orman müdürlüğünün organize ettiği program ilk olarak çevre gezisi ile başladı. Pikniğe katılanlar piknik alanını uzun süre gezerek incelemelerde bulundular. Yapılan pikniğe yukarı yongalı köyü halkı da eşlik ettiler. Daha sonra mangalların yakılması ile pikniğin havası yaşanmaya başlandı. Çevre ve orman müdürü Rıfat Nehir piknik alanı olarak yukarı yongalı köyünün seçilmesinin iki farlı nedeni olduğunu ifade ederek Nehir” birinci nedeni çevre haftası etkinliğidir. İkinci nedenimiz ise bu piknik alanında bir çalışmanın müjdesini vermek için buraya geldik. Çevre ve orman müdürlüğü, bu alan için bir proje hazırladı. Proje dâhilinde burada çeşitli çalışmalar yapılacaktır” dedi.

 Muş Ovası Gazetesi