Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulmak için daha önce karaciğer nakli olan ve sık sık tedavi altına alınan hiperkolestrolemi hastası minik Emin yaşamını yitirdi. Hiperkolestrolemi hastalığı sebebiyle karaciğeri iflas eden ve Muş Valiliği’nin girişimleri ile karaciğer nakli yapılan Mehmet Emin, rahatsızlanarak kaldırıldığı Hastanede yaşamını yitirdi.

Yakalandığı hiperkolesterolemi hastalığından kurtulmak için Muş Valiliği’nin katkısı ile İstanbul Florance Nightingale Hastanesi’nde başarılı bir karaciğer nakli gerçekleştirilen Mehmet Emin Kanşıray’ın, önceki gün yaşamını yitirmesi sevenlerini üzüntüye sevk etti.

Hiperkolesterolemi hastalığı yüzünden karaciğeri iflas eden ve yaklaşık 8 ay önce İstabul Florance Nightingale Hastanesi’nde karaciğer nakli yapılan Mehmet Emin Karşiray, rahatsızlanarak kaldırıldığı Muş Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Burdur Valiliği’ne atanan dönemin Muş Valisi İbrahim Özçimen tarafından büyük ilgi gösterilen ve tedavi masraflarının tamamı karşılanan Mehmet Emin Kanşıray’ın yaşamını yitirmesi çok sayıda vatandaşı üzüntüye boğdu. Önceki yıllarda bir kardeşini daha hiperkolestrolemi hastalığı sebebiyle kaybeden Mehmet Emin Kanşıray’ın da yaşamını yitirmesi Kanşıray Ailesi’ni yasa boğdu. Kanşıray ailesinin dört çocuğundan ikincisi olan ve önceki yıllarda abisi Ahmet’i de aynı hastalıktan ötürü kaybeden Mehmet Emin’in de yaşamını yitirmesinin ardından geriye aynı hastalıkla yaşamlarını sürdüren Mustafa ve Leyla kaldı.

Fenerbahçe Futbol Takımı oyuncusu Roberto Carlos’un fanatik bir hayranı olan Mehmet Emin Kanşıray, karaciğer nakli yapılıp Muş’a geldikten sonra Muş Valisi İbrahim Özçimen’in girişimleri ile kandisine gönderilen imzalı Roberto Karlos formüsına kavuşarak büyük bir sevinç yaşamıştı. Mehmet Emin’in Carlos hayranı olduğunu bilen Vali Özçimen, Fenerbahçe Takımı İkinci Başkanı Nihat Özdemir’i arayarak durumu anlatmış ve forma talebinde bulunmuştu. Nihat Özdemir’de Roberto Carlos’un imzalı forması ile bere, atkı ve rozeti Mehmet Emin’e verilmek üzere Vali İbrahim Özçimen’e göndermişti. Karaciğer nakli yapıldıktan sonra Muş Valisi İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret eden Mehmet Emin, aldığı hediye karşısında çok büyük bir sevinç yaşayarak mutlu olduğunu belirtmişti.

 Muşun Sesi Gazetesi