Muş’ta etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Şehir içi ve şehirlerarası ulaşımda aksamaların yaşandığı Muş’ta 250 köy yolunun ulaşıma kapandığı açıklandı.

Muş’ta dün öğleden sonra başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı etkili oluyor. Şehir merkezinde kar kalınlığının 30 santimetreye ve yüksek kesimlerde ise yarım metreyi aştığı bildirilirken hava sıcaklığının ise sıfır derece olduğu kaydedildi. Cuma gününe kadar Muş’ta kar yağışının etkili olacağını belirten Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, kar yağışının aralıklarla devam edeceğini açıkladılar.

Dün öğlen saatlerinden itibaren aralıksız devam eden kar yağışı sebebiyle Muş-Bingöl, Muş-Erzurum, Muş Bitlis, Muş-Diyarbakır ve Muş-Ağrı karayollarının ulaşıma açık olduğunu belirten Karayolları 113. Şube Şefliği yetkilileri, yağıştan ötürü sürücülerin dikkatli seyretmeleri konusunda uyarılarda bulundular. Karayolları ekipleri sürücülerin zincirsiz yola çıkmaması konusunda uyarırken, kar yağışının ulaşımı ciddi ölçüde etkilediğini vurguladılar.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada ise il genelinde 250 köy yolunun ulaşıma kapandığını ve ekiplerin yol açma çalışmalarına başladıklarını söylediler. Yetkililer, köy yollarının ulaşıma açılmasında ekiplerin aralıksız çalıştığını ve kar yağışı sebebiyle hiçbir köy yolunun uzun süreli kapalı kalmayacağı yönünde açıklamalarda bulundular.

 Topkan Haber Ajansı