Hizmetler müdürlüğüne bağlı Zafer Toplum Merkezini ziyaret etti. İl Sosyal hizmetler müdürlüğüne bağlı olarak ilimizde faaliyet gösteren Zafer Toplum Merkezi bünyesinde bulunan 32 kadın Vali İbrahim Özçimen?in Eşi Nezahat Özçimen?e yer sıkıntılarını dile getirdiler. Toplum Merkezi ile bağlantılı çalışacaklarını belirten Umut Feneri derneği de Toplum Merkezindeki Kadınlara malzeme yardımında bulundu.

Hızlı toplumsal değişme, kentleşme ve göçün yarattığı sorunların bulunduğu, bireylerin, grupların, ailelerin ve toplumun sorunlarla baş edebilmelerinde desteklenmelerinin önem taşıdığı, halkın katılımcı, üretken ve kendine yeterli hale gelmesi için çalışan toplum merkezi, koruyucu-önleyici, eğitici-geliştirici, rehberlik ve rehabilite edici fonksiyonlara sahip, birlikteliği ve dayanışmayı ayakta tutacağını belirten sosyal hizmetler uzmanı Aysel Kurtkan; ?Yöresel Kalkınmaya yönelik kaynakların değerlendirilmesi ile birlikte yöre ve çevresinin Örnek bir Toplum Kalkınması gerçekleştirebileceği ve çehresinin pozitif niteliklere kavuşabileceği düşünüyorum? dedi.

Kurtkan ?Atölye çalışan kadınlar bu işe hem emeklerini koymuşlar, hem de zamanlarını veriyorlar. Birlikte üretmenin keyfi bir başka. “Daha önceden ne yapıyordunuz?” diye sorduğumuzda “Hiçbir şey!” diyorlar. Ama hatırlatınca her gün evin bin bir işiyle ve çocuklarla uğraşmanın da bir üretim biçimi olduğunu kabul ediyorlar. “Biz burada rahatlıyoruz. Para kazanmak istiyoruz, kazanmıyoruz, ama yine de devam ediyoruz, Kadınlar için Toplum Merkezi ikinci ev gibi” dedi. Haber: Kadir Tunç