Muş Merkez Yeşilyurt Mahallesi Vatan Caddesinde ikamet eden dar gelirli Sever ailesi, hayırseverler iş adamlarından yardım eli ve destek bekliyor. Seven ailesinin içler acısı durumunun gözler önünde olduğunu ve yardım elinin uzatılması gerektiğini belirten Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Muharrem Yıldız, dar gelirli ailenin aklı dengesinin yerinde olmadığını ve çaresiz durumda olan çocuklarının ise sağlık kontrollerinin yerinde yapılmasının gerektiğini belirtti. Yeşilyurt Mahalle Muhtarı Yıldız, Seven ailesinin aile reisinin İstanbul’da Hastanede olduğunu ve ailenin ise evde eşyalarının olmadığını kaydederek hayırsever iş adamlarından yardım elinin uzatılmasının gerektiğini söyledi.

Muhtar Yıldız, “Mahallemiz Vatan Caddesinde ikamet eden Seven ailesi oldukça çaresiz durumdadır. Bu nedenle Muş Valiliğimiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım ediliyor. Günlük olarak ise Bitlis Aş Evinden her gün düzenli olarak yemek verilmektedir. Ancak ailenin aklı dengesi yerinde olmadığı için çocuklarına sağlıklı bir şekilde bakamıyor. Bu nedenle ailenin ev ortamında çöp biriktirmesi ve evlerinde eşya olmadığı için sağlıklı bir şekilde yaşayamıyorlar. Gerekli bilgileri İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bildirdik ve aile sağlık taramasından geçirildi. Bu durumun gözler önünde olması oldukça acı veriyor. Bu yoksul aileye hayırsever iş adamlarının da destek vermesi ile topluma kazandırılmalarını istiyoruz. Muş Valiliğimiz tarafından Seven ailesinin durumunun gözetilmesini ve Sayın Valimize bildirilmesini istiyoruz” dedi.

Öte yandan Seven ailesinin kapı komşuları ciddi anlamda ailenin yardıma muhtaç olduğunu, evlerinde hiçbir şeyin olmadığını ve durumlarının göz önünde olduğunu belirtiler.

 Günaydın Muş Gazetesi