Skip to main content

Fedakar annenin hayat mücadelesi

Muş Haber Fotoğrafı

9 yıldır Muş Belediyesinde çay ocağına bakan ve aynı zamanda temizlik de yapan Remziye Erdenci, eşine destek olup 5 çocuğunun geçimini sağlıyor. Daha önce çiftçilik yaparak aile bütçesine katkı sunan Erdenci, 9 yıldır Belediye bünyesinde çalışıyor. 2016 yılında yılın annesi seçilen ve Erdenci, biri engelli 5 çocuğu ve eşiyle birlikte oturduğu evinin borcunu kapatabilmek, evin ihtiyaçlarını karşılamak için her gün erken saatlerde başladığı mesaisini hiç aksatmadan sürdürüyor. Belediyede herkesin Remziye Ablası olan Erdenci, yeni bir Anneler Gününe sadece ailesiyle değil onu çok seven personelle birlikte girmenin mutluluğunu yaşıyor.

REMZİYE KARDEŞİMİZİN ÇALIŞMASINDAN ÇOK MEMNUNUZ

Göreve geldikten sonra tanıdığı Remziye Erdenciyi tüm çalışanlar olarak çok sevdiklerini ve kendisine büyük saygı duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Feyat Asya, Erdencinin ailesi için katlandığı bu fedakârlıkla yılın annesi seçilmesinin ne kadar doğru olduğunu vurguladı. Erdencinin aile bütçesine katkı sunmak adına çalışarak destek olduğunu söyleyen Başkan Asya: 2016 yılı Dünya Kadınlar Gününde yılın annesi seçilen Remziye Erdenci kardeşimiz 2007 yılından beri belediyemizde çalışmaktadır. 2014te biz göreve geldiğimizde hem temizliğine hem de çay ocağına bakmak suretiyle 5 çocuğuna bakmaktadır. 1 özürlü çocuğunu da yetiştirmek suretiyle toplam 5 çocuğuna bakan Remziye kardeşimizin çalışmasından çok memnunuz. Bu anlamda bir örnek de teşkil etmektedir. Yılın annesi ödülünü fazlasıyla hakkettiğini görmekteyiz dedi. Başkan Asya, Remziye-Erkan çiftinin belediye bünyesinde çalışıyor olmasından mutluluk duyduklarını ve Remziye Erdencinin personelle çok iyi bir uyumu olduğunu söyledi.

ÇOCUKLARIMIN İYİ YAŞAMASI İÇİN BURADA ÇALIŞIYORUM

9 yıldır Muş Belediyesinin çay ocağına bakan Remziye Erdenci ise ilk olarak şunları söyledi: 15 yıldır evliyim. 5 çocuğum var. 2 tanesi büyük rahatsızlık geçirdi. Çok şükür biri Aydında üniversite okuyor. Diğer çocuklarımda okul okuyor. Benim bir çocuğumda küçükken tandıra düştü, şu an engelliler basketbol takımında oynuyor. Hem de okul okuyor. Annenin çocuğun yetişmesinde büyük rolü olduğunu ve hayatını çocuklarına adadığını söyleyen Erdenci: Çocuklarımın iyi yaşaması burada çalışıyorum. Annelerin öncelikli görevi doğurmak değil, bakıp ta terbiyeli büyütmektir. Benim 5 çocuğum var. Elhamdülillah bir komşum veya kimse benim çocuklarımdan rahatsız olmadı. Ben bütün annelere sesleniyorum, bence öncelikle çocukların hakkı annelerin boynundadır. Eğer anne bakmazsa çocuk ne derseniz yapar. Öncelikle annenin bakması lazım ifadelerini kullandı.

ÇALIŞTIĞIM İÇİN ÇOK HUZURLUYUM

Belediyeden önce çiftçilik yaparak yine aile bütçesine katkı sağladığını söyleyen Erdenci, çalıştığı için çok mutlu olduğunu ifade etti. Erdenci: Ben 9 yıldır burada çalışıyorum. Muş Belediyesine girmeden önce çiftçi olarak çalıştım. Bahçe ektim. Fasulye, pancar ektim çocuklarıma baktım. Eşim o zamanda rahatsızdı. Belediyede ben çaycılığa bakıyorum. Makam temizliğini 9 yıldır yapıyorum. Bence çalışmak çok güzel. Hem burada hem evde çalışıyorum. Çalıştığım için çok huzurluyum dedi. Çocuk yetiştirmenin önemini bir kez daha: Çocuk dünyaya gelince boş bir defterdir. Öncelikle anneler o defteri nasıl doldurursa çocuk öyle kalır ifadesiyle vurgulayan Erdenci, Başkan Asyaya da vermiş olduğu destekten ötürü teşekkür ederek: Sayın Başkanıma da çok teşekkür ediyorum beni yılın annesi seçtikleri için dedi.

Belediye personelleri de Remziye Erdenciyi çok sevdiklerini ve onu ablaları olarak gördüklerini belirttiler. Personeller, Erdencinin topluma örnek bir birey ve anne olduğunu dile getirdiler.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…

Haber ve İçerik Etiketleri

etiketler ile ilgi alanına giren haberlere daha kolay ulaşabilirsin..

Haber Kategorileri

haberleri kategori bazında gruplandırarak aradığın içeriğe daha kolay ulaşabilirsin.