Skip to main content

Başkan Asya, mimarlar ve mühendislerle bir araya geldi

Muş Haber Fotoğrafı

Belirli periyotlarla sivil toplum kuruluşları ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunan Belediye Başkanı Feyat Asya, mimarlar ve mühendislerle bir araya geldi

Grand Otel konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Başkanı Feyat Asya, belediyenin imar komisyonunda bulunan meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teknik personelleri ile Muşta faaliyet gösteren şehir plancı, mimar ve mühendisleri katıldı.

İmar konusunun ele alındığı toplantıda söz alan Mimar ve Mühendisler Odası temsilcileri, talep ve beklentilerini dile getirerek sunumlarını yaptılar.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Feyat Asya, ilin her alanda gelişmesini ve hak ettiği yerde olmasını sağlamak için bugüne kadar kendilerine sunulan bütün teklifleri değerlendirdiklerini söyledi.

Başkan Asya konuşmasında, Sizler bu memleketin evlatlarısınız. Teknik olarak eğitimini tamamlayarak burada memleketine faydalı işler yapmak için çalışan arkadaşlarımızın sayısının fazla olması bizleri sevindiriyor. Bugüne kadar siz biz ayrımı yapmadık. Göreve geldiğim ilk gün belirttiğim gibi, belediyeciliğin bütün alanlarını dört dörtlük bildiğimi iddia etmedim. Çok iyi anladığım alanlar olduğu gibi öğrenmem gereken konuların da olduğunu söyledim dedi.

Yaptığımız veya yapmayı planladığımız çalışmaların hemen hemen hepsini Ortak Akıl, Birlikte Yönetim anlayışını düstur edinerek toplumun her kesimi ile istişare ederek karar verdik diyen Başkan Asya, Hiçbir zaman nefsi davranmadık. Bizden talebi, beklentisi olan veya görüşünü beyan etmek isteyen herkesi dinleyerek ortak karar verdik. Allah şahit sizde şahit olun ki bu şehrin imarının tahrip olmaması için çaba sarf ediyoruz. Bu konuda yaptığımız çalışmalarda veya meclis toplantılarında yanlış bir kararı dayattığımı iddia eden varsa buyursun söylesin. Titiz davranıyoruz, çünkü bu şehrin imarı yüz yıl anılacak. Yapılacak bir hatada her zaman kötü yad edilecek. Dolayısıyla bugüne kadar imar konusunda ne yapılması gerekiyorsa onu yaptık. Plan notlarını ele aldığımızda bunun sadece bizimle olacak bir iş olmadığını söyledik. Plan notlarımızın revizesini meclis üyelerimiz, teknik personellerimiz, Mimarlar ve Mühendisler Odasının ortak kararı ile yaptık. 25 meclis üyemizin oy birliği ile kabul ettik. Bu karardaki en büyük sorumluluk işin erbabı olarak siz mimarlar ve mühendislerdedir, geri kalan sorumluluk meclisimizdedir. Biz memleketimizin imarını toparlamak için elimizden geleni yapıyoruz. İç içe girmiş evlerin, sosyal donatı alanlarının çok az olduğu ilimizin imarını el birliği ile düzeltmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla bütün kararlarımızı sizlerle istişare ederek alıyoruz ifadelerini kullandı.

Başkan Asya konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Göreve başlar başlamaz Muşun imarının muhatabı olan Ankara firmasının tüm ilişkilerini kestik. Sizlere de dedik ki istenilen tadilatları kendiniz yaptırın. Bu konuda sizlerden ricamız tadilatlarınızı imar planına uygun bir şekilde yapmanızdır. Bizler de buna bağlı olarak meclisimizden olumlu karar alabilelim. Belediyede yapacağınız iş ve işlemleri resmi evraka göre yapmanızı rica ediyorum. Belediye personellerinden sözlü bilgi veya onay aldık diyerek işlemlerinizi yapmayın. Bunun herhangi bir hükmünün olmadığını sizler de biliyorsunuz. Çalışmalarınızı onaylı resmi evraklara göre yapmanızı tavsiye ediyorum. Sizlerle birlikte bu şehrin imarında doğru kararlar almayı umut ediyorum. Danışma mekanizması olarak sizlerle istişare etmekten zevk alıyorum. İstişarede hayrın olduğuna inanıyoruz. İnşallah sizlerle birlikte bu şehrin imarında doğru olanı yaparız.

Başkan Asya, toplantıya katılan mimar ve mühendislerin Eski Devlet Hastanesinin yerine yapılacak olan Kent Meydanı ile ilgili kendilerinin de bazı tekliflerinin olacağını belirtmesi üzerine, Allaha şükürler olsun ki taahhüt ettiğimiz projelerin hemen hemen hepsini 2 yılda gerçekleştirdik. Stadyumun yerinin Gençlik Parkı yapılması ve Hastanenin yerine Kent Meydanı yapılması da bunların içindedir. Kent Meydanı ile ilgili Bakanlık yetkilerimiz ile görüştüm. Gelecek hafta itibari ile çalışmaların hızlandırılacağı söylendi. Resmi yazışmaların tamamlanması ile çalışmalarımıza hemen başlamayı planlıyoruz. Kent meydanı ve Gençlik Parkı için sizlerin de görüş ve önerilerini alarak hareket edeceğiz. İnşallah Muşa yakışır güzel eserler ortaya çıkaracağız şeklinde konuştu.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

İçişleri Bakanlığı Muş’a Personel Alıyor

İçişleri Bakanlığı çeşitli illerde görevlendirilmek üzere 1608 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular…

OGM personel alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Orman mühendisi, Orman muhafaza…

Eğitim Haberleri

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi

“İlimizde Millî Eğitim Bakanlığı’nın Düzenlediği Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Gerçekleştirildi” Millî Eğitim…

Muşlu Öğrenciler Proje Yarışmasında Bölge Birincisi Oldu

Muş’taki ortaokul öğrencileri, bilimsel çalışmalarıyla büyük bir başarıya imza attı. TÜBİTAK 2204-B Ortaokul…

Alpaslan Üniversitesi’nde TÜBİTAK Projesi Heyecanı

“TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2023/2 Dönemi Bilimsel Değerlendirme Sonuçları…

Kültür Sanat Haberleri

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Atık Kartonlarla işlediği resimlerin sergisini açtı

Dekoratif El Sanatları Öğretmeni Mükerrem Sur tarafından atıl durumdaki kartonlardan hazırlanan resim ve…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri