Futbol sezonunun kapanmasıyla, Şehir stadyumu farklı sporlara hizmet ediyor. Her sabah saat 05.30 da stadyuma gelen, çoğu çarşaflı bayanlar olmak üzere yaklaşık yüz kişi, şehir stadyumunda koşu ve fitnes aletlerinden yararlanıyor.

Futbol sezonunun kapanmasıyla, Şehir stadyumu farklı sporlara hizmet ediyor. Her sabah saat 05.30 da stadyuma gelen çoğu çarşaflı bayanlar olmak üzere yaklaşık yüz kişi, şehir stadyumunda koşu yapıp fitnes aletlerinden yararlanıyor. Bu mevsimlerde futbol maçlarının olmaması, spor yapmak isteyen vatandaşlarımız için şehir stadyumu tam bir spor merkezi görevini görüyor. Sabah sporunu ihmal etmeyen ve bu sporu şehir stadyumunda yapan Muş Kızılay Başkanı Cengiz Koç “buraya her sabah spor yapmaya geliyorum, buradaki çevre şartları ve fitnes aletleri bir spor salonunda olması gerekenlerden daha fazla, bize bu imkanları sağlayan ve buraya bu spor aletlerini getirip vatandaşlarımızın hizmetine sunan ve memleketimiz için bugüne kadar hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, elinden geleninin daha fazlasını yapmaya çalışan Belediye Başkanımız Sayın Necmettin Dede’ye çok teşekkür ederim” dedi. Şehir Stadyumunda spor yapanlardan Sezai Bulakçıbaşı ise şunları söyledi; “Buraya 3 yıldır yaz aylarında sabah spora geliyorum. İlk yıllarda stada sabahları spor yapmaya gelenlerin yüzde 80”ninin yabancıların olduğunu görüyordum, ancak şimdi buraya spor yapmaya gelenlerin yüzde 90”nının Muş’un yerli insanlarının olduğunu görmekteyim. Gün geçtikçe daha da çok Muş’lu buraya ilgi gösteriyor. Bunun da nedeni temiz bir çevre, güvenilir bir ortam ve bir spor salonundan daha fazla geniş ortama sahip olması. Ancak burada sabah saat 05.30”dan 07.30 kadar yüzden fazla kişi spor yapıyor ve bu vatandaşlarımızın çoğu sporu bilinçsiz bir şekilde yapıyor. Oysa ki burada vatandaşlarımıza rehberlik edecek bir spor hocasının bulunması çok daha faydalı olur. Sporun yapılacağı her yerde olmazsa olmazı olan sağlık görevlilerinin de veya en azından bir ambulansın bulundurulması gerekir. Çünkü burada spor yapanların nerdeyse yarısı kilolu ve 50 yaşın üstünde vatandaşlardır. Olabilecek herhangi bir rahatsızlıkta ilk müdahaleyi yapacak bir sağlık personelinin ve bir ambulansın bulunması şarttır” şeklinde konuştu.

Sabahları spor yapmaya gelen vatandaşlarımızdan bir bayan ise “buraya spor yapmaya arkadaşlarımla geliyorum. Ancak yaptığımız sporun ne kadar doğru ya da yanlış olduğunu hiç birimiz bilmiyoruz. Buradaki imkanlar çok elverişli, ancak bize rehberlik edecek fitnes aletlerini doğru kullanmamızı bize öğretecek bir görevlinin olmaması büyük bir eksikliktir. Biz de biraz koştuktan sonra fitnes aletlerinde kendi bildiğimizi yapıyoruz. Bunun ne kadar bize faydalı olduğunu bilmiyoruz. Spor yapmak için bu kadar elverişli olan bir ortamda bir spor hocasının olmaması bizleri üzüyor. Belediye Başkanımız Necmettin Dede’ ye yapmış olduğu bu hizmetten dolayı teşekkür eder, bu hizmetin bizlere daha da faydalı olması için en kısa sürede burada bir spor hocasının görevlendirilmesini istiyoruz” dedi.

 Muş Ovası Gazetesi