İşten çıkarıldığını öne süren bir vatandaş 50 metre yüksekliğindeki baz istasyonu direğinde önce Emniyet Müdürü sonra Vali ile görüşüp yeniden işe başlamak için pazarlık yaptı. Muş-Bingöl karayolu güzergahında bulunan baz istasyon direğine çıkan bir şahıs işten çıkarıldığını ve bu nedenle intihar etmek istediğini söyledi. Dün akşam saat 18.30’da meydana gelen intihar olayı ile ilgili olarak harekete geçen başta Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert ve bir çok ekip yaklaşık bir buçuk saat süren çalışmalar sonucu adı bilinmeyen şahsı intihardan vazgeçirdi.

Emniyet Müdürlüğünün karşı tarafında bulunan baz istasyonu direğine çıkan şahıs intihar etmek istediğini söyledi. Emniyet Müdür Şükrü Rafet Mert, şahsı ikna etmek için uzun süre uğraş verdi. İtfaiye, 112 acil servis ve sivil savunma ekiplerinin hazır bulunduğu olay yerinde ikna çabaları yaklaşık bir buçuk saat sonra sonuç verdi.

İtfaiyenin merdivenini ile direğe yanaşan itfaiye memuru burada adı bilinmeyen 28-30 yaşlarında olduğu tahmin edilen şahsa önce sigara verdi. Daha sonra Emniyet Müdürü Mert ile bir süre telefonda pazarlık yapan şahıs Vali ile görüşmek istediğini söyledi. Vali Erdoğan Bektaş ile telefonda görüşen şahıs daha sonra çıktığı direkten inmeye karar verdi.

Emniyet Müdürlüğü parkında Emniyet Müdürü Şükrü Rafet Mert ve psikolog doktor ile sohbet etmeye başlayan şahsın işten çıkarıldığı için intihara teşebbüs ettiği bildirildi.

Baz istasyonu direğinde iken Vali Erdoğan Bektaş ile telefonda görüşen şahıs yardım sözü aldıktan sonra inmeye karar verdi. İntihara teşebbüs eden şahıs ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Vali Bektaş, “Trabzon’da işten çıkarıldığı öne sürdü. Ustası ile görüşülüp yeniden işe başlamak istediğini ve bu nedenle yardım istedi. Emniyet Müdürümüz Trabzon Emniyet Müdürü ile görüşecek. Vatandaşımız şu anda emniyet güçlerinin himayesi altındadır. İşlemlerinin tamamlanmasından sonra yapılması gereken yapılacak” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi