Skip to main content

Vekiller yaralıları ziyaret etti

Muş Haber Fotoğrafı

Hafta sonunda seçim bölgesine gelen AK Parti Muş Milletvekilleri Medeni Yılmaz ve Seracettin Karayağız Muş Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralı polisleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Varto İlçe Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırıda yaralanan polisleri ziyaret eden milletvekillerine AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, İl Genel Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili de eşlik etti. AK Parti heyetini karşılayan Muş Emniyet Müdürü Süleyman İlhan Acaröz, yaralı polislerin son durumu ile ilgili olarak milletvekillerine bilgi verdi.

“ÜLKEDE DEMOKRASİ VE BARIŞ HAVASI ESSİN”
Türkiye’de barış ve kardeşlik iklimin hakim olmasını arzuladıklarını belirten AK Parti Muş Milletvekili Medeni Yılmaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi: Son derece üzüntü verici bir olay. Bu olayların ülkemiz genelinde cereyan etmesi hepimizi çok üzüyor. İlimizde olması bizi daha çok üzdü. İnşallah bunun son olmasını istiyoruz. Ülkemizde barış ve kardeşlik ikliminin oluşmasını ümit ediyoruz. Bunlar ülkemize ve hiç kimseye fayda sağlamayacak olaylardır. Yani kan dökerek insanlara zarar vererek sonuç almak hiçbir zaman doğru olmamıştır ve bundan sonrada olmayacaktır. Şu anda burada huzurumuz ve güvenliğimiz için görev yapan polis memurlarımızın ne suçu var. Kimin ne suçu var ölen hiç kimsenin suçu yok. Bu ateşin sönmesini arzu ediyoruz. Bu ülkede Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Kürt’üyle, Türk’üyle herkes kan dökülmemesini istiyor. Bu ülkede insanlar ölmesin. Bu ülkede barış ve kardeşlik iklimi hakim olsun. Ülkede demokrasi rüzgarı ve havası essin. Tüm arzumuz budur. Bunu arzuluyoruz. Herkesi bu konuda sağduyuya davet ediyoruz. Çabamız gayretimiz bununla ilgilidir. Herkesi başını ellerinin arasına almaya davet ediyoruz. Bunların sadece toplumu üzmekten toplumu germekten toplumun insanlarının canına kıymaktan kanını dökmekten başka bir fayda sağlayacağını hiç kimse söyleyemez. Hepimiz için geçmiş olsun diyoruz. İnşallah son olsun diyoruz”.

MUŞ HUZURLU İLLERDEN BİRİDİR
Bu tür saldırıların ülkenin huzurunu bozmaya yönelik olduğunu ifade eden AK Parti Muş Milletvekili Seracettin Karayağız basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son zamanlarda adeta bir el düğmeye bastı ve terör olaylarında ciddi bir artış olmaya başladı. Maalesef bazen 10’un üzerinde şehit haberleri aldık. Muş’umuz Bu doğu bölgesinde olmasına rağmen huzurlu illerinden biriydi. Maalesef ilimizi de huzursuz etmek için belli bir zamandan bu yana ellerinden geleni yapıyorlar. Toplumun huzuru oradaki insanlarımızın huzurunu temin etmek için çaba sarf eden polis kardeşlerimize bu kurşunlar sıkıldı. Bunun izah edilecek bir tarafı yoktur. Oradaki insanların ehemmiyeti için gelenlere bu kurşunların sıkılması tamamen menfur emelleri için yapılan yanlışlıklardır. Bunlar ülkenin huzurunu bozmaya yöneliktir. Terörle hiçbir yere varılmamış ve varılmayacaktır. Bölgemiz terör olayları çıktığından beri sürekli zarara uğramaktadır. Hem maddi hem manevi hem insan kaybı. Dağda ölende bizim insanımız. Nöbette ölende askerde bizim insanımız. Asklı selimin galip gelip bu kavganın bir an evvel bitmesini diliyoruz”.
Varto’da meydana gelen saldırıda yaralanan polisleri ziyaret eden AK Parti Muş Milletvekilleri Medeni Yılmaz ve Seracettin Karayağız beraberindeki heyetle birlikte Muş Devlet Hastanesinden ayrıldı. Muş`un Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri