Skip to main content

Vekiller yaralıları ziyaret etti

Muş Haber Fotoğrafı

Hafta sonunda seçim bölgesine gelen AK Parti Muş Milletvekilleri Medeni Yılmaz ve Seracettin Karayağız Muş Devlet Hastanesinde tedavi gören yaralı polisleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular.

Varto İlçe Emniyet Müdürlüğüne yapılan saldırıda yaralanan polisleri ziyaret eden milletvekillerine AK Parti Muş İl Başkanı Halis Saltık, İl Genel Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili de eşlik etti. AK Parti heyetini karşılayan Muş Emniyet Müdürü Süleyman İlhan Acaröz, yaralı polislerin son durumu ile ilgili olarak milletvekillerine bilgi verdi.

“ÜLKEDE DEMOKRASİ VE BARIŞ HAVASI ESSİN”
Türkiye’de barış ve kardeşlik iklimin hakim olmasını arzuladıklarını belirten AK Parti Muş Milletvekili Medeni Yılmaz basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi: Son derece üzüntü verici bir olay. Bu olayların ülkemiz genelinde cereyan etmesi hepimizi çok üzüyor. İlimizde olması bizi daha çok üzdü. İnşallah bunun son olmasını istiyoruz. Ülkemizde barış ve kardeşlik ikliminin oluşmasını ümit ediyoruz. Bunlar ülkemize ve hiç kimseye fayda sağlamayacak olaylardır. Yani kan dökerek insanlara zarar vererek sonuç almak hiçbir zaman doğru olmamıştır ve bundan sonrada olmayacaktır. Şu anda burada huzurumuz ve güvenliğimiz için görev yapan polis memurlarımızın ne suçu var. Kimin ne suçu var ölen hiç kimsenin suçu yok. Bu ateşin sönmesini arzu ediyoruz. Bu ülkede Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Kürt’üyle, Türk’üyle herkes kan dökülmemesini istiyor. Bu ülkede insanlar ölmesin. Bu ülkede barış ve kardeşlik iklimi hakim olsun. Ülkede demokrasi rüzgarı ve havası essin. Tüm arzumuz budur. Bunu arzuluyoruz. Herkesi bu konuda sağduyuya davet ediyoruz. Çabamız gayretimiz bununla ilgilidir. Herkesi başını ellerinin arasına almaya davet ediyoruz. Bunların sadece toplumu üzmekten toplumu germekten toplumun insanlarının canına kıymaktan kanını dökmekten başka bir fayda sağlayacağını hiç kimse söyleyemez. Hepimiz için geçmiş olsun diyoruz. İnşallah son olsun diyoruz”.

MUŞ HUZURLU İLLERDEN BİRİDİR
Bu tür saldırıların ülkenin huzurunu bozmaya yönelik olduğunu ifade eden AK Parti Muş Milletvekili Seracettin Karayağız basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Son zamanlarda adeta bir el düğmeye bastı ve terör olaylarında ciddi bir artış olmaya başladı. Maalesef bazen 10’un üzerinde şehit haberleri aldık. Muş’umuz Bu doğu bölgesinde olmasına rağmen huzurlu illerinden biriydi. Maalesef ilimizi de huzursuz etmek için belli bir zamandan bu yana ellerinden geleni yapıyorlar. Toplumun huzuru oradaki insanlarımızın huzurunu temin etmek için çaba sarf eden polis kardeşlerimize bu kurşunlar sıkıldı. Bunun izah edilecek bir tarafı yoktur. Oradaki insanların ehemmiyeti için gelenlere bu kurşunların sıkılması tamamen menfur emelleri için yapılan yanlışlıklardır. Bunlar ülkenin huzurunu bozmaya yöneliktir. Terörle hiçbir yere varılmamış ve varılmayacaktır. Bölgemiz terör olayları çıktığından beri sürekli zarara uğramaktadır. Hem maddi hem manevi hem insan kaybı. Dağda ölende bizim insanımız. Nöbette ölende askerde bizim insanımız. Asklı selimin galip gelip bu kavganın bir an evvel bitmesini diliyoruz”.
Varto’da meydana gelen saldırıda yaralanan polisleri ziyaret eden AK Parti Muş Milletvekilleri Medeni Yılmaz ve Seracettin Karayağız beraberindeki heyetle birlikte Muş Devlet Hastanesinden ayrıldı. Muş`un Sesi Gazetesi

Bu Sayfayı Paylaş

Bu Haftanın En Popüler Haberleri..

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Sağlık Bakanlığı Binası

Sağlık Bakanlığına 27.000 Sözleşmeli Personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM…

Şubat Ayında Muafiyet Araç Fiyatları Belli Oldu

2024 yılında güncellenen engelli araç limiti 1.591.220 TL olarak belirlenmiş ve bu kapsamda engelli araç…

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam

Muş’ta Ekmeğe Yüzde 21 Zam: Fiyatlar ve Detaylar Muş’ta ekmek fiyatlarına Türkiye genelinde…

Eğitim Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi

İlk ve ortaöğretim kurumlarında, 2023-2024 eğitim öğretim yılının yarıyıl tatili sona erdi. Ders…

Bakan Kaçır, Muşlu öğrencilerin projesi propolisin anti bakteriyel etkisini anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Muş Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri…

Kültür Sanat Haberleri

İl Birincisi, Özel Muş Bilim Teknik Koleji

Özel Muş Bilim Teknik Koleji, Okul Sporları ve Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması’nda İl…

Muş Devlet Hastanesi’nde kanser haftası dolayısıyla fotoğraf sergisi açıldı

Muş Devlet Hastanesinde il Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantta vatandaşlar kanser hastalığına karşı…

Muş tiyatro günleri sona erdi

Muş Alparslan Üniversitesi tarafından düzenlenen “Tiyatro Günleri” sona erdi. Muş Alparslan Üniversitesi MAUN…

Haber ve İçerik Etiketleri

etiketler ile ilgi alanına giren haberlere daha kolay ulaşabilirsin..

Haber Kategorileri

haberleri kategori bazında gruplandırarak aradığın içeriğe daha kolay ulaşabilirsin.