Varto İlçesi Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü, ilköğretim son sınıf öğrencilerine yönelik ‘Mesleki Teknik Eğitimi’ konulu bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Varto Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) konferans salonunda düzenlenen tanıtım toplantısına katılan Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Sait Yetkiner ile okul öğretmenleri Veysel Bingöl, İbrahim Dağ, Yücel Pehlivan ve Murat Horoz, öğrencilere okulları hakkında bilgiler verdi. Varto ilçesinde meslek sahibi olmanın hayatta ayakları üzerinde durmak anlamına geldiğini ifade eden Yetkiner, “Ülkemizde ekmek sahibi olmanın yolu mesleki eğitimden geçiyor. İlçemizde sanayinin gelişmesi iş istihdamın olması için de mesleki eğitime önem verilmesi gerekir” dedi.

Yetkiner, “Mesleki eğitimin artık dünyada gerekli yerini aldığı ortadadır, meslek sahibi olmak hayatta ayakları üzerinde durmak anlamına geliyor. Ülkemizde de ekmek sahibi olmanın yolunun mesleki eğitimden geçtiğine inanıyoruz. İlçemizde sanayinin gelişmesi, iş istihdamının olması için Varto Endüstri Meslek Lisesi’ne gereken önemin verilmesi gerektiği öğrenci akışının sağlanması ile bunların sağlanması için komisyonumuz tarafından gerekli çalışmalarımız devam edecektir. Bu çalışmalarımızı velilere ve küçük işletme sahiplerine de aktarılacağız” dedi.

Varto Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Müdürü Mehmet Sait Turan ise, “Endüstri Meslek Lisesi müdürü ve öğretmenleri mesleki teknik eğitimi tanıtma kapsamında bizleri ziyaret ederek kendi okulları adına öğrencilerimizi bilgilendirdi. Meslek liseleri güzide okullardır, ara eleman ve üst düzey eleman yetiştiren okullardır. Öğretmen arkadaşlarımın yapmış oldukları bu çalışmalardan dolayı kendilerine başarılar diliyorum” diye konuştu.
 Topkan Haber Ajansı