Varto Kaymakamlığı Dernekler Yönetim Kurulu Başkanlığı, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Belediye Spor Kulübü’nü denetleyerek faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Dernekler Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Özer, başkanlığındaki heyet Belediye Spor Kulübü’ne gelerek faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Yaptıkları incelemeler esnasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını belirten Dernekler Yönetim Kurulu Üyesi Özer, 5253 Sayılı Dernekler Kanununun 19. maddesi uyarınca ilçede faaliyet gösteren derneklerin her ay düzenli olarak denetlenmesi gerektiğini kaydetti. Özer, denetimlerinin bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

Varto dernekler yönetim kurulunun Varto Belediye Spor Kulübü’ne yaptıkları denetlemede, Varto Müftü Yardımcısı Abdulkadir Özkan, Varto Dernekler Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Özer, Varto Mal Müdür Vekili Bayram Ali Keleş ve Varto Belediye Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Çınar katıldı.

Konuyla ilgili olarak edinilen bilgilere göre, 5253 sayılı dernekler kanunun 19.maddesi uyarınca, ilçede faaliyet gösteren derneklerin her ay denetlenmesi gerektiği ve bu kapsamda Varto Belediye Spor Kulübü’nün de denetlendiği belirtildi. Yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuzluğun olmadığı ve tüm işlemlerin kurallara uygun olarak yapıldığı kaydedildi. Topkan Haber Ajansı