Demokratik Toplum Partisi (DTP) Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Deniz Baykal’ın Ergenekon’un değil mazlumun avukatlığını yapması gerektiğini söyledi.

DTP’nin mitingine dönen Koğ Tepesi Şenlikleri’nde konu bugünlerde gündemden düşmeyen Ergenekon oldu. İstanbul Ümraniye’de ele geçirilen el bombalarıyla başlayan Ergenekon soruşturmaları her geçen gün derinleşirken eleştiriler ve suçlamalarda bununla birlikte artıyor. Bu kapsamda DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Muş’un Varto ilçesinde Ergenekon soruşturmasına hakkında bazı eleştirilerde bulunarak bu soruşturmanın geç kaldığını savundu.

Varto ilçesinde altıncısı düzenlenen Koğ Tepesi Şenlikleri’ne katılan Sırrı Sakık, Ergenekon sanıkları yargılanırken Deniz Baykal’ın Ergenekon un savunuculuğunu yaptığını dile getirerek, “Baykal’ı kandan beslenen Ergenekon’un değil mazlumun halkın avukatlığını yapmaya davet ediyorum” dedi.

Seçim sonuçlarına göre Varto ilçesinde ikinci sırada gelen Cumhuriyet Halk Partisi’ne bu halkın neden oy verdiğini anlamakta zorlandığını dile getiren Sakık, “Ergenekon’un avukatlığını üstlenen bir partiye, ilçemden oy çıkması beni üzüyor” diye konuştu.

Partisindeki 20 vekilden 8’inin Alevi olduğunu ve bunu hiçbir zaman istismar etmediğini belirten Sakık, “Buna rağmen sizin burada hala Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Deniz Baykal’ı tercih etmenizi anlamakta güçlük çekiyorum” şeklinde konuştu.

 Topkan Haber Ajansı