Varto YİBO’da okulların tatil olması ile birlikte gönüllü öğretmenler okulun boyana badana işlerini tamamladıktan sonra tatile başlayacaklar. Varto Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda gönüllü öğretmenler sınıflarını boyamaya başladılar.

Muş’un Varto ilçesinde Merkez yatılı ilköğretim okulunun tatile girmesiyle birlikte bir dahaki eğitim ve öğretim yılı olan 2008 -2009 eğitim ve öğretim yılına okulun hazır olması için okul öğretmenleri ve personelleri gönüllü olarak okullarının boya ve badanasını yapmaya başladılar.

Varto ilçesi Yatılı ilköğretim bölge okulu Müdürlüğünün yapmış olduğu masraflarla okul badana ve boyasını üstlenen gönüllü öğretmenler ve personelleri hem boş kalmamaları hem de okullarının daha temiz olması ve sene başından beri kullanıla gelen ve badana ve boyası bozulan sınıflar ile okulun binası elden geçirilerek yeniden badana ve boya yapılacağı, bu nedenle de okula masraflı olmaksızın gönüllü öğretmenlerin badana ve boya yaptıklarını okula katkı sağlamak istediklerini ancak hayır işi olduğu için ise isimlerini açıklanmasını istemediler.

 Muşun Sesi Gazetesi