Skip to main content

Muhtarlara bilgi verildi..

Muş Haber Fotoğrafı

Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız Başkanlığında yapılan Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantısında ilçede 2008 yılında yapılacak olan yatırımlar hakkında muhtarlara bilgi verildi. Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin yeni üyeleri yapılan seçimle belirlenirken, Kaymakam Mehmet Yıldız, 2008 yılında yapılacak yatırımlarla ilgili olarak köy muhtarlarına bilgi verdi. Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı Kaymakam Mehmet Yıldız başkanlığından yapıldı. Düzenlenen toplantı da 2008 yılı ‘Köylere Hizmet Götürme Birliği üyelerinin seçimi yapılmasının ardından Kaymakam Mehmet Yıldız, yapılacak çalışmalarla ilgili olarak muhtarlara bilgiler aktardı.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Yavaş, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Vekili Mahmut Kılıç, Adalet ve Kalkınma Partisi İl Genel Meclis Üyesi Şaban Deniz, Demokratik Toplum Partisi İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Alp ile bazı kamu kurum ve kuruluşların amirleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından gündemdeki konuların görüşülmesinin ardından seçimlere geçildi.
Varto’da Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimleri yapıldı. AKP İl Genel Meclis Üyesi Şaban Deniz, DTP İlgenel Meclis Üyesi Abdulbaki Alp ile Hasan Sarıkaş ile muhtarlardan Selahattin Han, Ercan Beyazyıldırım, Binali Arslan, Mustafa Işık ve İlhami Gökdemir meclis üyeliğine aday olduklarını belirttiler. 87 kişinin oy kullandığı seçimde DTP İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Alp 62, Hasan Sarıkaş 49, Tuzlu Köyü Muhtarı Ercan Beyazyıldırım 37 ve Omcalı Köyü Muhtarı Binali Yıldırım ise 34 oy alarak Köylere Hizmet Götürme Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildiler.

Köylerin Altyapısını Destekleme Projesi hakkında katılımcılara bilgi veren İlçe Kaymakamı Yıldız, birliğin amacı mevcut imkanları en iyi şekilde kullanmak olduğunu ifade etti. Varto Kaymakamı Mehmet Yıldız, “Meclisimizde daha önce görev yapan arkadaşlarımızla en ufak bir sıkıntı yaşamadık. Kendileri birliğimizde gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerle ilgili bir sıkıntı problem yaşatmadılar. Görevlerini layıkıyla yaptılar. Görevlerine en ufak bir şey bulaştırmadılar. Hizmet neyi gerektiriyorsa onu yerine getirdiler. Kendilerine teşekkür ederim. Birliğimizin amacı elimizde bulunan kaynakları Varto ilçesine en iyi şekilde kullanmaktır. Yeni seçilen arkadaşlara da hayırlı olsun diyorum. Köydes Projesi ile ilgili olarak bu yıl bize aktarılan para 1 milyon 269 bin YTL’dir. Bir önceki yıla göre çok düşük bir kaynaktır. Bu parayla 23 adet projemizi hayata geçirmeye çalışacağız. İlk etapta eksik kalan içme suyu projelerimizi gidermeye çalışacağız. İçme suyu projelerimiz bittikten sonra asfalt projelerimiz gerçekleştireceğiz. Stabilize yol çalışmalarını Köy Des Programı’ndan çıkardık. Stabilize yolları kendi kiralayacağımız araçlarla yapacağız. Önemli olan dostluğu ve samimiyeti bozmamaktır. Vartolulara hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta Besiciler Yaylalarda Koyun Kırpmaya Başladı

Muş’ta havaların ısınmasıyla birlikte yaylalara çıkan besiciler, hayvanlarının yazlık bakımlarına başladı. Kurtik Dağı…

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Eğitim Haberleri

Bejna Fırat’ın İlham Veren Hikayesi

Varto’dan Yükselen Bir Başarı Hikayesi: Bejna’nın Azmi ve İyilikseverlerin Dayanışması Muş’un Varto ilçesine…

Muş’ta Coşkulu Mezuniyet Töreni

Muş’ta gerçekleşen mezuniyet töreni, Vali Avni Çakır ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Alican’ın…

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri