Ekonomik sıkıntılara rağmen hizmetlerini sürdüren belediyeye Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Keçiören Belediyesi ve İşadamı Mecit Bahçıvan çeşitli yardımlarda bulundular. Türkiye’nin her şeyi ile en geri kalmış ve en fakir ili olan Muş’a il dışından yardımlar gelmeye devam ediyor. Daha önce de çeşitli kuruluşlardan yardım alan belediyeye şimdi de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Keçiören Belediyesi ve İşadamı Mecit Bahçıvan’dan da çeşitli yardımlar geliyor.

Ekonomik sıkıntılarla cebelleşen ve bu nedenle tam anlamıyla hizmetlerini sürdüremeyen belediyeye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından park malzemesi gönderilecek. Keçiören Belediye Başkanlığı tarafından ise kaldırım süpürge aracı gönderileceği kaydedilirken işadamı Mecit bahçıvan tarafından ise cenaze nakil aracının gönderileceği kaydedildi.

45. Belediye Meclis Toplantısında konuşan ve meclis üyelerine gönderilecek olan yardımlar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Necmettin Dede, bir süre önce Muş’a gelen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yardımlarda bulunacağını söyledi. Karaosmanoğlu’nun AK Parti Siyaset Akademisi toplantısına katılmak üzere Muş’a geldiğini ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığının resim sergisini gösterime sunduğunu ifade eden Dede, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanının destekleri ile Muş’ta 3 adet parkın yaptırılacağını söyledi.

3 takım kondisyon malzemesi ile 3 takım oyun grubunun gönderileceğini kaydeden Dede, bunları Engelliler Parkına, Necmettin Dede Parkına ve Yeşilyurt Parkına kuracaklarını ifade etti. Öte yandan Ankara Keçiören Belediye Başkanının da Muş’a 200-250 bin YTL değerinde bir kaldırım süpürge aracı göndereceğini ifade eden Belediye Başkanı Necmettin Dede hemşehrimiz hayırsever işadamı Mecit Bahçıvan’ın da cenaze nakil aracı göndereceğini söyledi. Daha önce kendisi ile görüştüğünü ve Muş’a böyle bir hizmet yapmayı düşündüğünü kaydeden Dede, yardımlarından dolayı katkıda bulunanlara teşekkür edip, şükranlarını iletti.

 Muşun Sesi Gazetesi