Muş Dağcılık, Doğa Sporları ve Kurtarma Kulübü (MUDOSK) tarafından yürütülen kitap kampanyası çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yer, adres, memleket ve kişi ayırmadan her yere ulaşabildiği tüm noktalara kadar uzanan ve eğitime olan katkılarını kitap kampanyası dâhilinde devam ettiren Mudosk, Varto İlçesine bağlı Yukarı Hacıbey ile Boylu ilköğretim okullarının kütüphanelerine çok sayıda kitap yardımında bulundu. Geçtiğimi gün Telekom İl Müdürlüğü araç tahsisiyle Varto İlçesine Bağlı Yukarı Hacıbey ile Boylu ilköğretim okullarına gelen kitapları ulaştıran Mudosk Yönetim Kulu Başkanı Mehmet Çağlayan, Mudosk Genel Sekreteri Abit Oruç ve Varto İlçesi Milli Eğitim Müdürü Yakup Yavaş tarafından teslim edildi. Mudosk’un il genelinde okullara destekte bulunduğu kitap kampanyasını Varto ilçesine taşımasına teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Yavaş, Mudosk’un sadece maille başlattığı kitap kampanyası çok büyük önem arz ettiğini ifade etti. Yavaş, “ilçemizde çok uzak olan birçok okulun kütüphanesinde kitap yok. Bilindiği gibi ilçemizde olduğu gibi tüm il genelinde bu sorunlar bulunmaktadır. Önemli olan bu sorunlara bir çözümün getirilmesidir. Eğitime bir nebze dahi olsa faydası olan herkese gerçekten teşekkür ediyoruz. İlimizin bir kulübü kalkıp ta ilçemizin ücra köyüne kitap ulaştırıyorsa bu büyük bir fedakârlıktır. Hepimiz eğitim gönüllüsü olmakla birlikte sorunları sırtlayarak beraber üstesinden gelmeliyiz. Her şeyi devletten beklemek doğru değildir. Mudosk’un bu faaliyetini canı gönülden destekliyor ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Oruç, “Biz kulüp olarak her zaman her türlü çalışmaya hazırız”
Yaklaşık üç aydan beri maille devam eden kitap kampanyasına herkesin destek verdiğini ifade eden Mudosk Genel Sekreteri Abit Oruç, kitaplığı olup ta içinde kitap olmayan bütün okullara gelen kitapları ulaştıracaklarını söyledi. Oruç, “ilimizde aktif olarak 2008 yılı il faaliyetleri ve il dışı faaliyetleri kapsamında etkin bir rol oynamaktadır. İl ve il dışı faaliyetlerimiz bu yıl etkin olarak başladı. Faaliyetlerle birlikte bize gelen kitaplar belirlenen okullara aralıksız şekilde dağıtılıyor. Özellikle Varto ilçemizdeki iki okulumuza kitap kampanyamızda Türk Telekom İl Müdürlüğümüzce ulaşımda araç tahsissinden dolayı Telekom Baş Müdürü Nihat Kaya’ya kulüp olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

Çağlayan, “eğitim için birlik olalım”
Varto ilçesine bağlı Yukarı Hacıbey ile Boylu ilköğretim okullarına götürülen kitapların ulaşımında kendilerine destek veren Telekom İl Müdürlüğüne teşekkür eden Mudosk Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çağlayan, eğitim için herkesin birlik içerisinde hareket etmesini istedi. Çağlayan, il dışından gayretle gönderilen kitapların her ne kadar eğitim için destekte bulunmasını ifade ederek asıl görevin Muş’ta duyarlılığına kaldığını söyledi.

 Günaydın Muş Gazetesi