Yurt genelinde başlatılan ‘Ana-Kız Okuldayız Kampanyası’ çalışmaları Varto’da da start aldı. Varto Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, vatandaşları bilgilendirmek için ilçe merkezine dövizler asmaya başladı.

‘Ana-Kız Okuldayız Kampanyası’ çerçevesinde Varto ilçesinde Kaymakamlık ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, çalışmalara başladı. Halkın bilinçlendirilmesi için ilk olarak dövizler asılmaya başlanırken, ilçede okuma yazma bilmeyen tek kişinin kalmamasının hedeflendiği açıklandı. Varto ilçesinde oluşturulan heyetin yürüteceği çalışmalar doğrultusunda okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlara ulaşılarak kurslara katılımlarının sağlanmasının hedeflendiği kaydedildi.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Varto Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gıyasettin Aydemir, “Sayın başbakanımızın eşinin başlattığı ‘Ana-Kız Okuldayız’ kampanyası afişlerini astık. Bundan sonra alan taraması yapacağız. 5 Eylül 2008 tarihinden itibaren bu kampanya aktif bir şekilde başlayacak. Çalışmalar kaymakamlığımızın başkanlığında, Varto belediye başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürü, İlçe Müftülüğü ve İlçe Nüfus Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünden oluşan bir komite tarafından yürütülecektir. Bizim bu yıl ilçemiz ve köylerinde tespit edebileceğimiz tüm kursiyerlerin büyük bir bölümünü birinci kademe kursuna tabi tutacağız. Çalışmalar kapsamında ilçemizde okuma yazma bilmeyen tek bir insanımızın kalmamasına özen göstereceğiz. Kurslarımız 5 Eylül 2008 tarihinden itibaren başlayacaktır. Okuma-yazma bilmeyen her vatandaşın Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne gelerek kayıtlarını yaptırmasını bekliyoruz” dedi.

 Topkan Haber Ajansı