Skip to main content

Yavuz, sporcularla bir araya geldi

Muş Haber Fotoğrafı

Gençlik Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Seddar Yavuz, gençlerin geleceğin teminatı olduğunu söyledi. Birçok insanın arzu ettiği, ideallerinde olan birçok şeye sahip olan bir ülkede yaşadığımızı ifade eden Vali Yavuz, spor yapmanın da önemine değindi. Spor yapanın insanların tahammüllü hale geldiğini belirten Yavuz; Spor yapan insanlar yenmeyi ve yenilgiyi kabullenmesini öğrenir. Tahammüllü hale gelirsiniz. Spor yapan insan daha hoşgörülü, daha anlayışlıdır. Çünkü yenmek kadar yenilmeyi kabullenmekte önemli bir meziyettir. Sporcu rakibe saygıyı öğrenir. Nitekim biliyorsunuz güreş bizim ata sporumuz. Yenen ne yapar? Yendiği rakibinin elini havaya kaldırır. Çünkü kibir olmasın diye. O nedenle atalarımız bunu bildiği için yendiği rakibinin elini havaya kaldırır ve Allaha şükreder, ‘bana bu gücü lütfetti’ diye. Demek ki bizim medeniyet kodlarımızda bu var dedi.

Ben 7 ila 24 yaş arası olarak nitelendirdiğim bu yaşlardaki insanlar için kendilerine bir mevduat hesabı açmalarını rica ediyorum diyen Yavuz şöyle konuştu: Dolayısıyla sizlerden de istiyorum. Mevduat hesabı nedir derseniz, insanlar 7 ila 24 yaş arası çok arzulu, isteklidir. Bu yaşlarını hedeflerine yönelik olarak kazanımları bütün hayatı boyunca iyi bir statü, iyi bir gelir, daha iyi bir yaşam koşulu elde edebilir. En önemlisi de topluma daha faydalı bir birey olabilir. O nedenle bu yaşlarda bir mevduat hesabı açmak ve bu gayretinizle kitap okumanızla, değerler eğitimini iyi alarak bu mevduat hesabında biriktirmeliyiz. Bu hem kendiniz, hem aileniz, hem de içinde yaşadığınız topluma bir katkıdır. İkinci olarak da duygusal banka hesabı açmanız gerekir. Duygusal banka hesabı nedir derseniz. Bizim iyi davranışlarımızdır, güzel sözlerimizdir, kıyafetimizdir, insanlarla kurduğumuz ilişkidir. Eğer sizler sınıfınızdaki arkadaşınızla iyi geçinir, onların hak ve hukukuna tecavüz etmezseniz hatta onlara sürekli yardımcı olursanız; duygusal banka hesabınızda mevduat biriktirmiş olursunuz.

Medeniyet kodunun iyi bilinmesi gerektiğinin altını çizen Yavuz; Sevgili gençler bizlerin medeniyet kodlarımızı iyi bilmemiz gerekir. Çünkü bu kodların ne olduğu ile ilgili çoğumuzun bilgisi yok. Bugün üniversiteli gençlerimize hangi medeniyete mensupsunuz? Diye sorsak çoğu doğru cevabı veremez. Bu aslında bir asimilasyonun da gerçekleştiğini gösterir. Biz devlet olarak siz gençlerimizin her daim yanındayız. Bütün imkanlarımızı sizler için seferber edeceğiz. Biz bu şehri kalkındıracağız. Gelişmiş şehirlerimizde ne varsa bu şehirde onların olması için gayret sarf edeceğiz. Ama sadece bizim gayretlerimiz yeterli değildir. İlimizdeki 412 bin vatandaşın bu çalışmalarda bizlere destek vermelerini istiyoruz. O nedenle biz 412 bin vatan evladından bu şehri abat etme çalışmalarına katkı sunmaya, ilin kalkınmasına ve huzuruna destek vermesini bekliyoruz. İnsanları katlederek, hayatlarını karartmak suretiyle bu şehre hizmet edilmez. Sizlerin bu ülkenin gelişmesinde, kalkınmasında etkin rol almanızı istiyoruz. Sizlere parlak bir gelecek vaat ediyoruz ifadelerini kullandı.

Vali Yavuz, yaptığı konuşmanın ardından sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Muş Manşet Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’a kayıtlı kaç araç var?

Türkiye’deki Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı ve Muş İli Araç İstatistikleri Geçen yıl itibarıyla…

Muş Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 2024 Mayıs İstatistikleri Açıklandı T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı…

Yeni 5 TL Madeni Parası Tedavüle Çıkıyor

Türkiye’nin yeni 5 TL’lik madeni parası, çapı 28,15 mm, kalınlığı 1,70 mm ve…

Eğitim Haberleri

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Yenilikçi Proje Yarışması

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Eğitim…

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ücretsiz Yaz Okulu Kararı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1 Temmuz’dan itibaren 81 ilde ilkokul 2. sınıftan itibaren…

Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında Başarı

Malazgirt Alparslan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmalarında…

Kültür Sanat Haberleri

“Yüreğimdeki Mürekkep” raflarda yerini aldı

Dr. Yunus Soydan’ın İlk Şiir Kitabı “Yüreğimdeki Mürekkep” Raflarda Edebiyat dünyasına yeni bir…

Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri: Edebiyatseverlerin İlgi Odağı

Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen “Muş Alparslan Üniversitesi Öykü Günleri”, 2-3 Mayıs…

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri