Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kurumlar arası Valilik Kupası Voleybol Turnuvası düzenliyor. Turnuvaya katılacak olan kurumların statüye göre müracaatlarını yapması gerekir. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Valilik Kupası Voleybol Turnuvası için hazırlıklarını tamamladı. Yarından itibaren başlayacak olan turnuvaya katılacak olan kurumların statüye müracaatlarını yapması gerekiyor.

Valilik Kupası Voleybol Turnuvasına katılacak olan kurumların uyması gereken statü aşağıya çıkartılmıştır:
“Müsabakalar 10-18 Mayıs 2008 tarihleri arasında Atatürk spor salonunda yapılacaktır (Müsabaka saatleri teknik toplantıda belirlenecektir )
Müsabakalara katılacak takımlardan ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ilgili personellerden Tertip Komitesi kurulacaktır.
Teknik toplantı 09 Mayıs Cuma günü saat 18:00″da Gençlik ve Spor il Müdürlüğünde yapılacaktır. Teknik toplantıya katılmayan kurumlar daha önceden başvuru yapmış olsalar bile fikstüre alınmayacaklardır. Kura çekimlen ve fikstür katılım durumuna göre yapılacaktır.
Müsabakalara katılacak kurumlar kurum amiri onaylı takım listesini ve oyuncuların kurum kimlik fotokopisi ile birlikte teknik toplantıda Tertip Komitesine sunacaklardır.
Müsabakalarda takım listesinde belirtilen sporcu, idareci ve antrenörlerin dışında kesinlikle hiç kimse müsabaka alanına alınmayacaktır. Ayrıca sporcu, idareci veya antrenör olarak görevlendirilenlerin bir başka kurumda görev yaptıkları tespit edilmesi halinde söz konusu kurum takımı fikstüre dahil edilmeyecektir.
(Puanlamada: Galibiyete 2 puan. Mağlubiyete 1 puan, hükmen mağlubiyete 0 puan verilir. Puan eşitliğinde alınan setler verilen setlere bölünür büyük olan bölüm üstündür. Bunda da eşitlik varsa alınan setlerdeki sayılar verilen setlerdeki sayılara bölünür büyük olan bölüm üstündür.
Müsabakalarda Uluslar arası Voleybol Federasyonu oyun kuralları geçerlidir.
Müsabakaya katılacak takım sporcularının numaralı forma ye şort giymeleri zorunludur. Numaralı forması olmayan takım veya sporcu kesinlikle müsabakaya alınmayacaktır.
Turnuva ile ilgili detaylı bilgi için,
Telefon: 0436 216 11 41
Faks: 0436 216 11 44
GSM: 0 505 935 39 83 (Mehmet ÖZTÜRK – Spor Şube Müdürü V.)
0 505 857 24 06 ( Murat KARATAŞ – Spor Servisi Memuru ) nolu numaralardan öğrenebilirsiniz.

 Muşun Sesi Gazetesi