Türk Kızılay Derneğinin sadece afet öncesi ve sonrası yapılan kurtarma ve yardım çalışmaları ile faaliyetlerini sınırlamadığını kaydeden Koç, sosyal ve kültürel alanlarda da etkinliklerin devam ettiğini söyledi.

Kızılay, ATV ve Sabah Gazetesinin işbirliği ile düzenlenen ve bir çok vilayette sahnelenen “benim güzel pabuçlarım” adlı tiyatro oyunundan önce konuşan Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Kızılay’ın çalışma alanını her geçen gün genişlettiğini kaydetti. Koç, Kızılay’ın sadece afet öncesi ve sonrası kurtarma ve yardım çalışmaları ile sınırlı kalmadığını belirti.

Kültür ve Turizm Müdürlüğünde düzenlenen tiyatro oyununun açılış konuşmasını yapan Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, “Toplum liderlerini geliştirme projesi kapsamında, toplumu ve toplum liderlerini eğitirken çocuklarımıza afet bilincini eğlenceli bir biçimde anlatmak, eğlenirken de onları eğitmek gibi bir düşüncemiz ortaya çıktı. Kızılay afet plan stratejisini ülke genelinde 10 ile yaymış bulunmakta bunlardan Muş’tur” dedi.

Kızılay’ın sosyal ve kültürel alanlarda da çalışmalarını aksatmadan sürdürdüğünü kaydeden Koç, “Muş’taki yatağından yerel destek kaynaklı genel merkezimizin de çok dikkatini çekmiştir. Malum Kızılay denildiğinde hep afet öncesi ve sonrası yapılan kurtarma ve yardım çalışmaları gelmektedir. Kızılay Derneği gördüğünüz gibi ülkemizin sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında önemli katkılar sağlamaktadır. Düzenlemiş olduğu etkinlikler ile herkesin ilgi odağı olan çok değerli büyüğümüz Prof Dr. Sayın Ahmet Mete Işıkara’nın Muş’a karşı olan ilgi ve alakasını inkâr etmememiz gerekir” diye konuştu.

Kızılay’a yapılan yardım ve desteklerin göz ardı edilemediğini belirten Koç, “Tüm protokol üyeleri olarak bugüne kadar yapmış olduğunuz destekleri göz ardı etmemiz mümkün değildir. Yapılan bütün çalışmalarda birçok kurumun katkısı olmuştur. Bu vesile herkese şükranlarımı sunuyorum. Buradan öğretmenlerimize seslenmek istiyorum. Bu projeye katılan öğrencilerimizi kan alım kampanyalarına götürmek ve Kızılay depolarımızı gezdirmek istiyoruz ve buradan müsaadelerini istiyoruz ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu

 Muşun Sesi Gazetesi