Bingöl’de düzenlenen 3. Kış Oyunlarında Alp Disiplini Çocuk II. Kız Kategorisinde yarışan İlimiz sporcularından 12 yaşındaki Nida Solmaz 1. gün küçük Slalom müsabakalarında 1. olmuş, yapılan 2. Gün büyük Slalom müsabakalarında 2. olarak kürsüye çıkma başarısı elde etmiş ve 9 Cumhuriyet Altınıyla ödüllendirilmiştir.

İlimizi temsilen 06-07-08 Mart 2009 tarihlerinde Bingöl’de düzenlenen 3.Kış Oyunlarında Alp Disiplini Çocuk II. Kız Kategorisinde yarışan İlimiz sporcularından Nida Solmaz 1.gün küçük Slalom müsabakalarında 1. olmuş, yapılan 2. Gün büyük Slalom müsabakalarında 2. olarak kürsüye çıkma başarısı elde etmiş ve 9 Cumhuriyet Altınıyla ödüllendirilmiştir.

Bingöl ilinde gerçekleşen 3. Kış Oyunları kapsamında Solmaz ile birlikte kayak yarışmasın katılan Kayak Antrenörü Abbas Oğlağo yaptığı açıklamada, “İlimiz Alp Disiplinli Telesiyej tesisin yeni olması Alp de Türkiye genelinde büyük bir başarıya imza atılmıştır. Eminim ki ilimizdeki Kayak Tesislerin daha iyi ve daha verimli olması durumunda çok büyük derece ve başarılar el elde edeceğiz” dedi.

Oğlağo, “Başarıya koşan Solmaz halen öğrenci olmasına rağmen ve ilimiz kayak tesislerinde halen yaşanan bazı sorunlar olmasına rağmen kendi kategorisinde Türkiye genelinde çok iyi derecede yarışan arkadaşlarını geride bırakmış ve ilimizi temsilen başarıya gidilmesi bizleri sevince boğmuştur. İnanıyorum ki ilimiz de kayak sporunda yapılacak faaliyet istenilen amaca ulaşabiliriz” dedi.

 Muşun Sesi Gazetesi