14-24 Kasım tarihleri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün düzenlemiş olduğu halı saha futbol turnuvası başladı. Açılış maçında Hasköy Yunus Emre İlköğretim Okulu takımı ile Fatih İlköğretim Okulu öğretmenleri arasında oynanan futbol karşılaşmasında 2 takım kaptanları sahaya çiçeklerle çıkarak gerçek amaçlarının kazanmak değil fair play ve dostluk olduğunu gözler önüne serdiler.

Karşılaşma süresince 2 takım oyuncuları arasında bir tek kırıcı söz ve sertlik görünmezken ortaya konan centilmenlik günün anlam ve önemini göstermiştir. 19-7 gibi farklı bir skorla biten karşılaşmanın sonunda kazanan taraf Yunus Emre İlköğretim Okulu takımı oldu.

Karşılaşma sonunda 2 takım oyuncuları birbirine başarılar dilerken öğretmenlerimize yakışır sevgi ve saygılı davranışlar sergilediler.

Yunus Emre takım kaptanı Sefer KARAHANÇER bu tür faaaliyetlerin sık aralıklarla düzenlenmesi gerektiğini, bu anlamlı haftada merkeze uzak olan köy ve kasabalarda çalışan diğer öğretmen arkadaşlarımızıda unutmamamız gerektiğini söyledi.

Bu etkinliği düzenleyen İl Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar`a teşekkür eden kaptan tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığını söyledi.

 NULL