25.Dünya Üniversiteler Kış Oyunları erkekler kayaklı koşu aralıksız takip kategorisinde 5., Norveç’in Osola kentinde yapılan 2011 Dünya kayak şampiyonasında dünya 10’uncusu olan Milli takımın ve Muş’umuzun gururu olan Sabahattin Oglago 04-06 Mart 2011 tarihlerinde Erzurum/Kandillide yapılan Türkiye Kayak Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası da 3 yarışta 3 altın madalya kazandı.

Milli kayakçımız Sabahattin Oglago, Türkiye Kayak Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası da 3 ayrı yarışta 3 altın madalya alarak kayaklı koşuda rakipsiz olduğunu gösterdi.

Erzurum / Kandillide yapılan Türkiye şampiyonası 10 km klasikte, bin 600 m sprint, 15 km serbest paten yarışmalarında altın madalya alan Sabahattin Oglago başarı çıtasını yükseltiyor.

Milli takımın ve Muş il özel idare kayak kulübü sporcusu olan Sabahattin Oglago “ Bana güvenenleri mahcup etmedim elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Çıkarmış olduğu başarılı karışlarlarda katkısı olan herkese ve bu başarılarımı kamuoyuna duyuran Muşlu basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yarışlara daha iyi hazırlanmak istiyorum. Şuan üstesinden gelmek için uğraş verdiğim çeşitli sorunlar var. Bu sorunların da üstesinden gelebilirsem hem ülkemi hemde ilimizi en iyi yerlerde yeni derecelerle buluşturmayı arzuluyorum. Destekte bulunan herkese teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.
Muş il özel idare kayak kulübü Başkanı ve Sabahattin Oglago`nun antrenörü İsmail Oglago ise “Sabahattin Türkiye Kayak Federasyonunun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Erzurum`da yapılan Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası da 3 yarışta 3 altın madalya alarak büyük bir başarıya daha imza attı. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Daha öncede söylediğim gibi bütün olumsuzluklara karşı Erzurum 2011, ardından Dünya şampiyonasın da ve son olarak ta Erzurum`da düzenlenen kayaklı koşu Türkiye şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi en iyi derecede temsil etti ve bundan sonraki yarışlarda da iddialı olduğunu tüm herkese gösterdi” diye konuştu. Foto Haber : Fırat Demir / HABER49