Skip to main content

Mart kapıdan baktırdı

Muş Haber Fotoğrafı

Dün etkili olmaya başlayan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Kar yağışı yüzünden Muş-Kulp karayolunda ulaşımda aksamalar yaşandı. Muş-Kulp karayolunun 40. kilometresindeki Kozma Dağı mevkiinde kar yağışı ve tipi nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Karayolları 113. Muş Şefliği ekipleri tarafından geceden beri başlatılan yol açma çalışmaları aralıksız devam ediyor. Karayollarına ait araçların büyük bölümü Muş-Kulp karayoluna yönlendirilirken, bazı araçlar ise Muş-Bingöl ve Muş-Erzurum karayolunda görevlendirildi.

Yolda 10 aracın mahsur kaldığı ihbarını alan Karayolları 113. Muş Şube Şefliği ekipleri, Diyarbakır 9. Bölge Müdürlüğü’ne ait bölgeye de girdi. Yaklaşık 10 kilometre sınırı geçen ekipler, mahsur kalan 10 aracı 4 saatlik çalışmanın ardından kurtardı. Bu arada Muş’tan Diyarbakır’a gitmeye çalışan araçlar ise, iş makinelerini takip ederek yoluna devam etti. 1 saattir yolda olduğunu söyleyen Hikmet Taşyürek isimli vatandaş, yolun ulaşıma kapalı olmasından dolayı iş makinesini takip ettiklerini söyledi.

Araçların mahsur kaldığını ihbar eden Özlem Aydın isimli vatandaş ise, ilk olarak jandarma ekiplerine ulaştıklarını ve daha sonra Karayolları ekiplerini aradıklarını ifade ederek; “Diyarbakır’dan Muş’a gidiyoruz. 2,5 saattir burada mahsur kaldık. Jandarma ekiplerine ulaştık ve onlardan aldığımız telefonla karayollarını aradık. Uzun uğraşlar sonunda ekiplere ulaşabildik” dedi.

Muş E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan bir yakınlarını ziyarete giden Mehmet Gülmez de; “3,5 saattir yoldayız ve yol kapalı olduğu için ilerleyemiyoruz. Cep telefonlarımız da çekmiyor. Cezaevinde bir yakınımızı ziyarete gidiyoruz. Umarım cezaevinde görüş bitmeden ulaşırız” diye konuştu.

Kar kalınlığının fazla olması nedeniyle iş makineleri de ilerlemekte güçlük çekti. Yol açmaya çalışan bir iş makinesi, zincir takıldıktan sonra çalışmaya devam etti. Ekiplerin gece saatlerinden itibaren yol açma çalışması yaptıklarını dile getiren Karayolları 113. Şube Şefi Sulhattin Ömeroğlu; “Özellikle Şenyayla mevkiinde Diyarbakır ilinden gelen 10 civarında araç mahsur kalmıştı. Biz onları uzun uğraşlar sonucunda kurtardık ve şu anda yol genişletme çalışması yapıyoruz. Yoğun fırtınaya rağmen çalışmamız devam ediyor” şeklinde konuştu.

28 Köy Yolu Ulaşıma Kapalı

Öte yandan yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde 28 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. Çalışmalarla ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Şeyhmus Yentür şöyle konuştu; “Yoğun kar yağışı nedeniyle 28 köy yolumuzun kapalı olduğu yönünde bilgi aldık. Araçlarımızın tamamı yol açma çalışmalarına hazır halde bekletiliyor. Bazı bölgelerde yol açma çalışmalarına başladık. Duruma göre ekipleri yönlendiriyoruz.”

 Şark Telgraf Gazetesi

Bir Cevap Yaz

Ekonomi Haberleri

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı 37 bin 886 olarak açıklandı.

Muş’ta trafiğe kayıtlı araç sayısı Mart ayı sonu itibarıyla 37 bin 886 oldu.…

Tescilli Muş Lalesi’ne büyük ilgi

Muş’ta baharla birlikte çiçek açan laleler, ovayı kırmızıya bürüdü. Koparana 387 bin 141…

Muş Havalimanı, Mart Ayında 35 Bin 961 Yolcu Ağırladı

Muş Sultan Alparslan Havalimanı, geçen ay gerçekleşen iç hat yolcu trafiğiyle büyük bir…

Eğitim Haberleri

Liseler arası bilgi yarışmasında birincisi EML öğrencileri

Muş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 9. sınıf öğrencileri Fatih Kandemir ve Muhammed…

Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden 2.lik

Muş Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin yetenekli öğrencisi İlayda ÇAMTOSUN, Erzurum’da düzenlenen Genç…

Üniversite öğrencileri fosil incelemesi yaptı

Muş Alparslan Üniversitesi (MAUN) Okulöncesi öğretmenliği 3. Sınıf öğrencilerinin “Erken Çocukluk Dönemi Çevre…

Kültür Sanat Haberleri

Geçmişten Geleceğe Muş

Muş’un köklü tarihine ışık tutacak önemli bir eser hazırlanıyor. Muşlu Dağcı Ömer Faruk…

Behzat Yel’in yeni şiir kitabı

Yazar ve şair Behzat Yel’in ilk şiir kitabı “Bir Soluk Nefes”, Liz Yayınları…

Arşın Mal Alan Opereti Sahnelendi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü repertuvarındaki Azerbaycanlı besteci…

Profesyonel internet sitesi için arayın..

Memleket Web Tasarım

 0532 514 50 57

  • Google Arama Kaydı
  • SEO Puanı Yüksek Tasarımlar
  • Türkçe Yönetim Paneli
  • Yedekleme Hizmeti

 

 

Haber ve İçerik Etiketleri

Haber Kategorileri