2019 yılında kurulan Muş Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü bünyesindeki ilin ilk ve tek kadın voleybol takımı mücadele ettiği ikinci ligde şampiyonluk hedefliyor
2019 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığının talimatıyla Muş’ta kurulan Muş Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü 6 spor branşında çeşitli yaş kategorilerinde mücadelesini sürdürüyor. Kulüp bünyesinde bulunan Muş’un ilk ve tek kadın voleybol takımı geçtiğimiz yıl mücadele ettiği grubu birinci bitirerek bu yıl Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) kadınlar 2.Lig’de mücadele ediyor.
İlk maçını geçtiğimiz hafta deplasmanda Şırnak temsilcisi Silopi Gelişim Faaliyetleri takımı ile yapan Yurdumspor kadın Voleybol takımı rakibine 3-0’lık üstünlük kurarak lige çok iyi bir başlangıç yaptı. Muş Yurdumspor, Silopi Gelişim Faaliyetleri takımı ile oynadığı karşılaşmada üstün bir oyun sergileyerek setleri 18-25, 13-25 ve 16-25 kazanarak hanesine 3 puan yazdırdı.
Yurdumspor bu hafta kendi evinde Şırnak’ın diğer temsilcisi Silopi Belediye Gençlik takımı ile karşılaşacak. Pazar günü Yeni Spor Salonunda oynanacak karşılaşma saat 16.00’da başlayacak.
Muş Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü ile ilgili olarak bilgiler veren kulüp başkanı Hasan Yarçin, kulübün kuruluş amacının bünyelerinde oluşturulan takımlara Muş’tan çocukları yetiştirerek yerleştirmek ve onları spora kazandırmak olduğunu söyledi.